×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Račs: Konkursā “Supernova” meklēsim “jaunus vārdus”

Foto - LetaFoto - Leta

Žūrijas komisijas loceklis, Latvijas mūzikas biznesa profesionālis Guntars Račs piedalās preses konferencē Latvijas Televīzijā, kurā iepazīstina ar Latvijas Televīzijas jaunā dziesmu un izpildītāju konkursa "Supernova2015" žūrijas locekļiem un dalībniekiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunā dziesmu un izpildītāju konkursa “Supernova 2015” mērķis ir atklāt “jaunus vārdus”, žurnālistiem pastāstīja mūziķis un viens no konkursa žūrijas locekļiem Guntars Račs.

“Ja atklāsim kaut vienu, tad mūsu misija būs izpildīta,” paskaidroja Račs. Viņš pastāstīja, ka konkursā bija pieteikušies daudz vēl sevi nepieteikuši mūziķi, tādējādi varam cerēt uz vairākiem šādiem “jauniem vārdiem”.

Dziedātājs Dons, kurš arī vērtēs konkursa dalībniekus, uzsvēra, ka jaunajiem mūziķiem ir iespēja uzstāties lielas auditorijas priekšā, kas ir ļoti svarīgi. “Pēc gadiem būs redzams, kā viņi to izmantos. Tad redzēsim, kāds talants viņiem izlīdīs – dziedāšana, producēšana vai video veidošana,” pastāstīja Dons.

Žūrijas locekle Ieva Kerēvica savukārt pieskatījusi, lai konkursa dalībnieki būtu kvalitatīvi mūziķi. “Mums ir svarīgi, lai uz skatuves kāptu labi un dzirdīgi dziedātāji,” pastāstīja Kerēvica, norādot, ka katram likts dziedāt “Put, vējiņus!”.

“Bija patiess gandarījums atlasēs vērot jaunos talantus. Redzot dalībniekus, radās pārliecība – ejam pareizajā virzienā. Esam pārliecināti, ka “Supernovas 2015″ laikā atklāsim un radīsim jaunus talantus. LTV arī turpmāk pildīs sabiedriskā medija misiju un atbalstīs šādus pasākumus un radīs apstākļus, lai jaunie censoņi varētu piepildīt savus sapņus un ar talantu nestu Latvijas vārdu Eiropā un pasaulē,” atzina LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, papildinot, ka vēl žūrijai un jauniešiem izturību, drosmi un spēku nepadoties.

“Vissarežģītākais bija salāgot vietējās un starptautiskās žūrijas vērtējumu. Pagaidām starp dalībniekiem nav viena izteikta līdera – ir daži izpildītāji un dziesmas, kuri vairāk izceļas, bet tas viss var mainīties “dzīvajā ēterā”, kad dalībniekiem būs jākāpj uz skatuves un prožektoru gaismās jāparāda sava varēšana. Tiešraidēs ir papildu psiholoģiskā slodze, un tas daudz ko var mainīt dalībnieku sniegumā,” norādīja viens no žūrijas locekļiem un “Supernovas 2015” producents Kaspars Roga.

Konkursā piedalīsies Antra Stafecka, kura dziedās pašas sacerētu dziesmu “It’s the night”. Dziesmas sacerēšanā piedalījusies arī Kerija Kalēja. Katrīna Bindere konkursā uzstāsies ar Diānas Černes kompozīciju “Run to you”, “Ornella” ar Rino Rudeviča dziesmu “Angel”, savukārt “Minta” ar Marijas Mickevičas kompozīciju “Nefelibata”. Aminata Savadogo izpildīs sevis un Kaspara Ansona sacerētu dziesmu “Love injected”. Lana Švilpe konkursā uz skatuves kāps ar sevis un Ingara Viļuma dziesmu “Lions”. Konkursā ar Reiņa Briģa un Alises Kantes dziesmu ”Sweet Girl” uzstāsies Signe. Konkursā solistu meiteņu vidū būs arī Linda Ķaukule, kura izpildīs Ruslana Kuksinoviča dziesmu “Save Our Love”, kā arī Katrīna Cīrule, kura uz skatuves kāps ar sevis un Jāņa Ķirša dziesmu “Bass”.

Konkursā piedalīsies arī vairāki solisti. Markus Riva sagatavos Miķeļa Ļaksas dziesmmu “Take Me Down”, bet Atis Ieviņš – Ralfa Eilanda un Reiņa Briģa dziesmu “Catfish”. Gunārs Gaumīgs uzstāsies ar Laura Valtera dziesmu “Life lines” un Rihards Bērziņš ar Ingara Viļuma kompozīciju “Your eyes”.

Duetam Mārtiņam Ruskim un Gintai Krievkalnai būs jāizpilda Jāņa Ķirša un Pētera Draguna dziesma “Debesis”, “Euphony” – Andra Kiviča dziesma “Home”, bet “Dima Milenin feat. Kamilla” – Gaita Lazdāna un Mārtiņa Tarandas kompozīcija “Colours Of Love”.

Konkursā startēs arī vairākas mūzikas grupas. “Framest” uzstāsies ar Jāņa Ķirša un Ingas Pizānes-Dilbas dziesmu “Ziemā”, “The Stones” ar Igora Voļhina kompozīciju “Free Your Mind”, bet “Elektro folk” ar Aināra Majora latviešu tautas dainu kompozīciju “Dieva dēli”. “Riga Metro” uz skatuves kāps ar dziesmu “High Heels”, kuras autori ir Elīna Dumpe, Antons Kekļa, Valters Suķis un Gusts Kaksis.

20 labākos izpildītājus un autorus vērtēs gan vietējā žūrija, gan skatītāji, bet uzvarētāju finālā noteiks tikai skatītāju balsojums.

Žūrijas komisijā būs ne tikai Kerēvica, Dons un Račs, bet arī grupas “Prāta vētra” dalībnieks Kaspars Roga. “Supernovas 2015” televīzijas (TV) tiešraižu vadītāji būs TV seja Ketija Dombrovska un radio “Pieci.lv” dīdžejs Toms Grēviņš.

Konkurss LTV tiešraidēs notiks 1. februārī, 8. februārī, 15. februārī un 22. februārī plkst.21.20.

Jau ziņots, ka novembrī tika izsludināta pieteikšanās konkursam “Supernova 2015”, kura uzvarētājs būs tiesīgs pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, jo LTV Eirovīzijas atlases vairāk nerīkos. Tajā bija iespējams iesniegt dziesmu un pieteikties kā izpildītājam. Katram konkursa žūrijas izvirzītajam izpildītājam būs jāapgūst dziesma, kuras no iesniegtajām izvēlējusies ārzemju žūrija. Tās sastāvā bija plašu pieredzi guvuši ārvalstu pārstāvji – mūzikas producents un viens no ierakstu kompānijas “Scandinavian songs” vadītājiem Peo Nīlens, producents un dziesmu autors no Losandželosas Maikls Džejs, kā arī ierakstu kompānijas “Universal Music Group” Somijas un Baltijas reģiona vadītājs Jarko Nordlunds. Kā pastāstīja Račs, radikālāks bijis amerikāņu komponista vērtējums. To esot izlīdzinājis somu un zviedru mūziķi.

Konkursam “Supernova 2015” bija iesniegtas 98 dziesmas un pieteikušies 123 izpildītāji. Izpildītāju priekšatlasi un konkursa gatavošanās aizkulises varēs vērot divos raidījumos, kas LTV ēterā tiks pārraidīti 18. janvārī un 25. janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+