×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Sabiedriskajiem medijiem vajag vairāk naudas. Saruna ar Rihardu Kolu (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nesen Kultūras ministrija (KM) izsludināja konkursu uz topošās Mediju politikas nodaļas trim vakantajām darba vietām. Lai uzzinātu vairāk par topošo nodaļu un tās  plāniem pašmāju mediju stiprināšanai, arī drukātās preses iespējamajam atbalstam, uz interviju “LA” redakcijā ielūdzām KM parlamentāro sekretāru, Nacionālās apvienības politiķi Rihardu Kolu. Ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Ģirts Vikmanis.

V. Krustiņš: – Filosofs Artis Svece izteicies, ka Krievu kopienai Latvijā agri vai vēlu būs jārisina tās identitātes jautājums – vai viņi vēlas būt Latvijas un Eiropas krievi vai impērijas arjergards. Esam intervējuši pazīstamo publicisti Marinu Kosteņecku. Kā ministrija strādā ar cittautiešu integrāciju? Tā ir īpaša departamenta pārziņā.


– Integrācija ir ne tikai mediju vidē, bet mūsu uzdevums ir veicināt visas sabiedrībā esošās informatīvās vides integrāciju, kas būtu balstīta uz nacionāliem pamatiem. Par Latvijas krievvalodīgajiem jārūpējas, jādomā, kā kontekstā ar mūsdienu starptautisko tiesību praksi, neierobežojot vārda un izpausmes brīvību, tomēr veicināt, lai Latvijas cilvēki nedzīvotu Krievijas, bet gan Latvijas informācijas telpā. Tādēļ nepieciešams palielināt finansējumu sabiedriskajiem medijiem.

– Mēs runājam par izšķiršanos, vai krievi izvēlas par labu Krievijai vai palikt uzticīgi Latvijai. Jautājums ir par to, vai valsts spēj radīt pozitīvu tēlu krievvalodīgo acīs? Un kā? 


– Jāveido pievilcīgs informatīvais saturs, kas būtu aktuāls krievvalodīgajiem, bet būtu vērsts uz nacionālo interešu pozīciju. Ir cilvēki, kas dzīvo no tendenciozas informācijas, ko izplata Krievijas informatīvā telpa. Pašmāju saturu krievvalodīgajiem pašlaik piedāvā “Latvijas Radio 4” kanāls, veidojot raidījumus ar rietumniecisku skatījumu. Tālāk katra indivīda izvēle būs izšķirties, ko klausīties. Bet ir ļoti svarīgi, lai tāds saturs jau būtu.

– Jūs runājat par pievilcīgu saturu. Taču pieredzējusī žurnāliste un publiciste M. Kosteņecka uzsvēra, ka krievus galvenokārt dabiski interesē tas, kas notiek Krievijā, ne jau ES notikumi ir viņu pieprasītākie.


– Kā risinājumu es redzu vietējo mediju atbalstīšanu, kas veido savu saturu un nenodarbojas ar retranslāciju. Rīgā no astoņām krievu valodā raidošām radiostacijām sešas nodrošina retranslāciju.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jāatjauno ir beidzot ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa! Būs vairāk naudas! Kāpēc neviens NA deputāts par to pat neieminas? Kur lai rauj naudu visām vajadzībām,ja IIN ir jāsamazina pat miljonāriem?

 2. Vispirms Kola kungs jāslēdz ir jau gadiem ilgi neviena netraucētais “Rodina.lv”! Arī šajā intervijā tam tiek apiets ar lielu līkumu!

 3. Izrādās,ka vienīgie Latvijā,kuriem nauda nav vajadzīga,ir 80% pensionāru ar pensiju zem iztikas minimuma! Tādēļ varbīut labāk parunāsim par progresīvo ienākuma nodokli iedzīvotājiem un progresīvo ienākuma nodokli uzņēmumiem,samazinātu PVN pārtikai (kas pārtikai Latvijā,ja to vēl nezinājāt,ir otrs augstākais visā pasaulē!)un obligāto veselības apdrošināšanu Latvijā,vienīgajā Eiropas Savienības valstī,kurā veselības obligātā apdrošināšana joprojām nav ieviesta,atšķirībā no Igaunijas un Lietuvas,Baltijas valstīm,kurās tā sekmīgi darbojas jau divpadsmit gadus.Parunāsim par nepieciešamību arī Latvijā noteikt diferencētu kapitāla pieauguma nodokli! Tātad,par jautājumiem ,kas ir daudz būtiskāki par tukšu salmu kulstīšanu! Jo,kā ir teicis Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība),”mums ir netaisnīga nodokļu sistēma attiecībā uz mazo algu saņēmējiem! Skat.”Zīle:mums ir netaisnīga nodokļu sistēma attiecībā uz mazo algu saņēmējiem”,Apollo.lv,2013.gada 3.aprīlis,07:06.Un,ne jau tikai Roberts Zīle vien! Pat Bertolts Fliks godīgi atzīst,ka”Bīut bagātam Latvijā ir ļoti lēti un man tā nodokļu sistēma perfekti der.Bet būt nabagam Latvijā ir ļoti dārgi un tas ir briesmīgi”. ,Skat.”Fliks:būt bagātam Latvijā ir ļoti lēti”,Apollo.lv,2010.gada 10.aprīlis,13:44. Jeb varbūt,izliksimies,ka nemanām un atstāsim visu,kā ir,Kola kungs?

 4. Visiem vajag vairāk. Parādiet man vienu šleseru, kuram nevajag vairāk naudas

 5. vairāk naudas visiem vajag, bet Latvijā nav sabiedrisko mediju.

 6. Naudu samazinat uz 50%,nekas nemainisies,jo tie mediji par naudu ir gatavi katru tautas meitu par karalieni iztaisit,pasiem saprasana un izglitiba ir svaka.Nav vajadzigi tie muldetaji tik daudz.

 7. Mūsu sabiedriskie mēdiji dod tātu informāciju un tā izglīto cilvēkus, ka paliek iespaids – viņiem naudu jau dod Krievija.

 8. Vajadzīgs pētījums , kādēļ tik daudz kreivu basoja pret latviešu valodu? Varbūt pietiek klanīties katram kreivam, kreivu mēlē cenšoties luncināties viņa priekšā? Vabūt vajag pētījumu, kādēļ latvieši tika dzīti uz šo nelikumīgo un provokatīvo referendumu? Kādēļ tas netika apturēts tiesiskā ceļā? Vai 1990. gadā tika izdarīti socioloģiskie pētījumi, kādēļ Interfronte ir pret neatkarīgu Latviju?

 9. Vai ir arī tādi,kuriem nauda nav vajadzīga? Vai tad starp mūsu 1000 miljonāriem filantropu un mecenātu,kā pirmskara Latvijā un Amerikā šodien,nemaz vairs nav?
  “ASV 38 miljardieri,tostarp “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss,Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs,kā arī kinorežisors Džordzs Lūkass,parakstījuši vienošanos,ar kuru apņemas ziedot vismaz pusi savu īpašumu labdarībai,informē raidorganizācija BBC.”
  Skat.”ASV miljardieri apņemas ziedot pusi īpašumu labdarībai”,Delfi.lv,5.augusts 2010,10:12.
  Varēja taču arī mūsu oligarhi saziedot naudu vismaz valsts aizsardzībai-divu zemūdeņu iegādei!

  • nesāksim nu liekuļot Atbildēt

   kaut kā dīvaini sanāk, kad lasu, kā miljonāru atvases aicina ziedot oligarhus. (nekā personīga).

   • Slupsti tie vien ir, ja neatskir, kas ir sabiedriskais medijs un kas komercialais! Zivtinu vairak est vajadzetu! 🙂 un oligarhs- tas nu gan apzimejums – tads pec definicijas Latvija laikam varetu but Smidre :))

 10. Un ar šādiem lokaniem fruktiņiem ir pilna NA. Muld un ūdeni lej labi, bet tā arī neko jēdzīgu nepasaka bez nodeldētajām vispārīgajām un standartfrāzēm! Un ko Kols domā ar vārdu “krievvalodīgie”? Krievu diaspora, pārkrievotie ukraiņi, krieviski runājošie okupanti? Man radās iespaids, ka viņš tieši okupantus dēvē par krievvalodīgajiem un, ka viņš atbalsta jaunus daudzus mēdijus krievu valodā, kas būs “nacionāli” un nekritizēs NA.

Draugiem Facebook Twitter Google+