×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Raidījums: Pēc prezidentūras atkal ar cilvēku ķēdi uz “Gaismas pili” pārvietos 70 000 grāmatu (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir kaujas gatavībā, lai pēc Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pārņemtu tās laikā izmantotās telpas. Tai skaitā paredzēts ar cilvēku ķēdes palīdzību pārvietot 70 000 grāmatu, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Oficiāli LNB centrālās durvis apmeklētājiem tiks atvērtas 10.jūlija plkst. 12.

Vienas no pirmajām uz līdzšinējām prezidentūras telpām, kas aizņēma aptuveni ceturto daļu no visas “Gaismas pils”, pārvāksies garderobe un reģistratūra. Līdz ar 10.jūliju tās atgriezīsies ierastajā vietā, kur bija pirms pusgada.

Lai arī ne milzīgas, bet līdzīgas pārmaiņas gaidāmas arī citviet bibliotēkā. Piemēram, pazudīs pelēkā siena pirmajā stāvā, kas pusgadu atdalīja prezidentūras zonu no bibliotēkas.

Bet vislielākās pārmaiņas skars 70 000 grāmatu, kuras, līdzīgi kā savulaik pārvācoties uz jaunajām telpām, tiks pārvietotas ar cilvēku ķēdes palīdzību.

“Jau vistuvākajās dienās, šonedēļ būs galīgi skaidrs, vai mūsu darbinieku ķēdes būs pietiekošas, vai varbūt tiešām būs kāda palīdzība vajadzīga,” teica LNB direktors Andris Vilks.

Pagaidām mēbeles, grāmatu plauktus un pašas grāmatas pārvietot plānots ar darbinieku rokām. Piemēram, daļa sociālo zinātņu krājumu grāmatu nokļūs prezidentūras lielajā sanāksmju zālē.

“Grāmatas tiks pārvietotas grāmatu ķēdes veidā, proti, mūsu darbinieki – skaitā ap 200 – sastāsies ķēdē pa stāviem un pados grāmatas viens otram no rokas rokā,” informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Pilnībā bibliotēka prezidentūras telpas plāno pārņemt divu mēnešu laikā, lai jau augusta beigās – pirmajā gadadienā kopš jaunās ēkas atklāšanas – strādātu pilnīgi visās “Gaismas pils” telpās.

“Izstāžu zālēs uzreiz būs izstādes. Mēs arī tad sāksim iekārot grāmatniecības muzeju un -1.stāvā būs konferenču centrs,” piebilda Vilks.

Rudenī apmeklētāji uz šejieni tiks vilināti ar dažādiem pasākumiem. Piemēram, studentu vajadzībām durvis varētu vērt diennakts lasītava, bet izstāžu zālēs varētu būt skatāmi, piemēram, Pikaso darbi.

Pirmajā gadā kopš Gaismas pils atvēršanas to apmeklējis vairāk nekā pusmiljons cilvēku. Pērn vidēji dienā bibliotēku apmeklēja 1000 līdz 2000 cilvēku, bet šogad prezidentūras laikā – 800 līdz 1000 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nabaga darbinieki! Sauciet taču papildspēkus.nav ko tos darbiniekus nomocīt. Tauta palīdzēs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+