×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Raiens: Republikāņi ASV nesīs apvērsumu

Foto - AFPFoto - AFP

Uzstājoties ar runu ASV republikāņu nacionālajā konventā, kas notiek Tampā, Floridā, partijas kandidāts uz viceprezidenta amatu Pols Raiens paziņoja, ka viņa kampaņas līdzbiedrs Mits Romnijs nesīs Amerikai “apvērsumu”.

Raiens, kurš šobrīd kongresā pārstāv Viskonsinas pavalsti, norādīja, ka Romnijs, nonākot Baltajā namā, nevairīsies no smagām problēmām. Tribīnē kāpa arī senators no Arizonas Džons Makeins, kurš bija republikāņu kandidāts uz prezidenta amatu 2008. gadā, kā arī bijusī valsts sekretāre Kondolīza Raisa. Savā runā Raiens oficiāli paziņoja, ka piekrīt izvirzīšanai uz viceprezidenta amatu no Republikāņu partijas, lai 6. novembrī gaidāmajās vēlēšanās kopā ar Romniju mestu izaicinājumu pašreizējā Baltā nama saimnieka Baraka Obamas komandai. “Pēc četriem gadiem mētāšanās Amerikai nepieciešams apvērsums, un vīrs šī darba veikšanai ir bijušais Masačūsetsas gubernators Mits Romnijs,” uzsvēra 42 gadus vecais pārstāvju palātas budžeta komisijas priekšsēdētājs, solot, ka republikāņi atrisinās valsts ekonomiskās problēmas. “Mēs netērēsim četrus gadus, lai vainotu citus, mēs uzņemsimies atbildību,” solīja Raiens. “Darbs, kas gaida, būs smags. Šis laiks no mums pieprasa labāko, no mums visiem, taču mēs to varam paveikt.” Vienu no skaļākajām aplausu vētrām visa vakara gaitā izsauca Raiena izteikums, ka “koledžu absolventiem nav savi divdesmitie gadi jānodzīvo bērnības guļamistabās, noraugoties izbalojošos Obamas plakātos un zīlējot, kad viņi varēs izvākties, lai ķertos pie dzīves.”

Savukārt Makeins, kas uzstājās pirms Raiena, savā runā skarbi kritizēja Obamas ārpolitiku, paziņojot, ka prezidents nav uzticīgs amerikāņu vērtībām un ka viņš pametis Sīrijas tautu “mežonīgā un negodīgā cīņā”. “Prasības pēc mūsu vadības pasaulē nekad nav bijušas lielākas,” uzsvēra Vjetnamas kara veterāns. “Ļaudis no Amerikas negaida mazāk, viņi prasa vairāk.”

Tajā pašā laikā Obamas kampaņas štābs Raiena uzrunas priekšvakarā izplatījis videoreklāmu, kurā republikāņi nodēvēti par “aizgājušā laikmeta” politiķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+