×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Raimonda Paula un Elīnas Garančas koncerts “Baltās paslēpes”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Maestro Raimonda Paula un pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas unikāls radošās sadarbības vakars – koncerts “Baltās paslēpes”, kas kļūs arī par abu kopīgā dziesmu kompaktdiska atklāšanu. Biļetes uz koncertu jau ir pārdotas, tomēr koncerts būs klausāms arī “Latvijas Radio” programmas “Klasika” tiešraidē.

“Šis gads man ir īsta dāvana – neko labāku nevarētu vēlēties. Divos koncertos pēc kārtas tikšos ar diviem izciliem pasaules mēroga izpildītājiem – vienā ar Elīnu Garanču un otrā – ar Marisu Jansonu. Jūtos brīnišķīgi, satraukuma nav – šī ir lieta, ko esmu darījis visu mūžu, un šobrīd es tikai baudu satikšanās prieku,” stāsta šā gada lieljubilārs Raimonds Pauls.

Maestro, kurš ticies ar ne vienu vien plaši pazīstamu skatuves dīvu, atzīst: “Esmu saticies ar daudzām dīvām, tomēr Elīna ir tāda pasaules mēroga zvaigzne, no kuras vajadzētu ņemt piemēru dažai labai vietējā “zvaigznei”, kurai galvu panākumi sareibinājuši. Ne miņas no iedomības vai zvaigžņu slimības – Elīna ir ļoti līdzīga savai mammai, ar kuru mums bija ļoti labas attiecības. Strādāt kopā ar Elīnu kā ar jebkuru talantīgu cilvēku, ir ļoti interesanti, un varu tikai priecāties, ka man ir iespēja muzicēt kopā ar tik talantīgu mākslinieci. Varu teikt, ka tikšanās ar Elīnu Garanču savā ziņā ir manas muzikālās karjeras kulminācija.”

Koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos jaunas, tieši Elīnai Garančai komponētas Maestro Paula dziesmas ar Vizmas Belševicas dzeju. “Centos īpaši Elīnai piemeklēt dziesmas ar Belševicas vārdiem, piedāvāju dažādus variantus. Elīna droši vien padungoja materiālu mājās un atlasīja viņas balsij piemērotākās. Ir arī jaunas dziesmas – par tām gan biju nobijies, kas gan tur iznāks! Šī tomēr nav “vieglā mūzika”, nācās pašam “ieiet” citā žanrā. Mūsu satikšanās vakars kļūs par albuma atklāšanu – tajā būs dziesmas latviešu valodā, lielākoties latviešu klausītājam mūsu teritorijā,” atklāj Raimonds Pauls.

Abi mākslinieki uz koncertskatuves satiksies pirmo reizi, programmā – vokālie opusi, instrumentālās improvizācijas un sarunas. Abiem Nacionālais teātris ir pirmais teātris, kurā viņi abi muzicējuši. Raimonda Paula pirmā teātra mūzika tapusi izrādei “Man 30 gadu” (1962), sešgadīgās Elīnas Garančas dziedājums ievadīja “Prinča un ubaga zēna” iestudējumu 1983. gadā.

“”Mēs abi paslēpes spēlējam,” skan Vizmas Belševicas vārdi dziesmai, kuras nosaukumu izvēlējāmies gan koncertam, gan mūzikas diskam, kas top Maestro un Elīnas Garančas sadarbībā. Baltās paslēpes, kurās viens otru ar iejūtību un augstu profesionalitāti uzmeklēs abi mākslinieki,” stāsta Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

“Abi mākslinieki ir mūsdienu Latvijas kultūras izcilības un lepnums, turklāt abi ir šā gada jubilāri. Viņu kopdarbs ļaus izbaudīt iepriekš Latvijā nebijušu, intriģējošu un vienlaikus ļoti emocionālu notikumu,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi – R. Paula un E. Garančas sadarbības vakars būs viens no centrālajiem Teterevu mākslas programmas “TÊTE-À-TÊTE 2016” pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+