×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Raimonds Pauls: labākā dāvana – varu būt uz skatuves (2)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Maestro Raimonds Pauls 80. jubileju svinēs koncertu sērijā Latvijas Nacionālajā teātrī kopā ar aktieriem. Desmit koncertos no 12. janvāra līdz 7. februārim izskanēs gan labākās Maestro dziesmas, gan viņa teātrim komponētās melodijas. Biļetes, protams, gandrīz izpārdotas.

Sarunā ar “Latvijas Avīzi” Maestro atzīst, ka pēdējā laikā intensīvajā koncertu grafikā pat īsti neesot bijis laika atvilkt elpu – gada nogalē tapa kopīga koncertprogramma ar ekstravaganto dziedātāju Agnesi Rakovsku mūzikas namā “Daile”, nule izskanēja arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rīkotie Vecgada koncerti, bez Maestro klavieru taustiņu piesitiena un melodijām neiztika arī Radio “Klasika” jubilejas koncertā.

“Tā īsti pat neiznāca priecāties gadu mijā, jo gan mani, gan dzīvesbiedri pievārēja kāds no mūsu ne pārāk patīkamā klimata vīrusiem, iznāca paārstēties,” smejas Maestro, piebilstot: “Arī slimot nav laika – tūlīt sākas mēģinājumi kopā ar Nacionālā teātra aktieriem, un koncertiem gatavosimies ļoti nopietni.”

Lielajā jubilejā Maestro vēlme bija, lai koncerti notiktu nevis milzu arēnā, bet teātrī kopā ar aktieriem, nevis tautā iemīļotiem solistiem. Uz skatuves kāps Marija Bērziņa, Dita Lūriņa, Ainārs Ančevskis, Ģirts Liuziniks, Madara Botmane, Sanita Pušpure, Kaspars Aniņš, Ivars Kļavinskis, Agnese Cīrule, Evija Skulte, Raimonds Celms, Mārcis Maņjakovs, Zane Dombrovska, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Gundars Grasbergs un Voldemārs Šoriņš.

“Teātra burvība ir improvizācija un dzīvais moments. Man patīk, kā teātrī cits citu visu laiku “šmauc” – stāv tavu acu priekšā un melo. Tu redzi, ka melo, bet vienalga patīk…” saka Maestro. “Var, protams, uzrīkot vienu milzīgu koncertu arēnā, un tā jau esam darījuši, tomēr kaut kā negribas vairs to lielo formu, man tā nav sevišķi tuva. Teātrī esmu tik daudz darbojies, un šoreiz gribēju parādīt to mūziku, ko esmu rakstījis teātrim, bet pilnā skanējumā. Tā, kā tai būtu jāskan kopā ar orķestri, ko ikdienā teātra izrādēs nevar atļauties.”

Jubilejas koncerta pirmajā daļā skanēs visu laiku labākās Maestro dziesmas un “improvizēta” saruna par dzīvi un mūziku. “Pirmo daļu pats sev esmu nosaucis par “nodzeltējušu dziesmu grāmatu”. Bija grūti izvēlēties no tās milzīgās kaudzes teātra mūzikas, paliku pie tām dziesmiņām, kas ir sākušas savu dzīvi ārpus teātra. Gribu, lai dziedāšana būtu nevis kā koncerta numuri, bet kaut kas kopīgs. Man patīk, ka aktieri iet skatītājos un katrs var dziedāt līdzi,” stāsta Pauls.

Savukārt koncerta otrajā daļā Latvijas Radio bigbends atskaņos Maestro teātrim komponētās melodijas īpašos aranžējumos, tās izdziedās un izspēlēs labākie dziedošie aktieri, rūpējoties par jubilejas svinību atmosfēru.

Koncertu sēriju Maestro atklās tieši dzimšanas dienā – 12. janvārī. “Tās jubilejas jau žurnālisti vairāk izceļ un svin, bet man nevajag nedz tās standarta runas, nedz augstos viesus un apsveikumus. Banketus ar uguņošanu arī šoreiz nerīkošu. Esmu pieradis, ka jubilejās vienmēr esmu uz skatuves. Tāda ir mana dzīvīte, un paldies Dievam, ka tas tā ir. Labākā dāvana dzimšanas dienā man ir mūzika un tas, ka varu būt kopā ar saviem klausītājiem un māksliniekiem.”

 

Varbūt noder!!

Koncerti: 12., 14., 15. I 19.00; 17. I 12.00; 23. I 12.00 un 18.00, 24. I 12.00; 6. II 18.00; 7. II 12.00 un 18.00

Režisors – Edmunds Freibergs

Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš

Kostīmu māksliniece – Kristīne Abika

Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 50

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā. Bet biļešu jau vairs nav ne uz vienu no koncertiem.

  2. visu cieņu Maestro,savos 80 un vēl tik jestri spēlēt klavieres,,,tā turpināt līdz visiem 100

Draugiem Facebook Twitter Google+