Latvijā
Politika

Raivis Dzintars: ja par stāvokli valstī spriež pēc interneta komentāriem, atliek tikai nošauties 137


Raivis Dzintars
Raivis Dzintars
Foto – Evija Trifanova/LETA

Raivis Dzintars nesen tika apstiprināts par vienīgo Nacionālās apvienības priekšsēdētāju (pirms tam viņš šo godu dalīja ar Gaidi Bērziņu), tomēr pēc amatiem valsts izpildvarā viņš joprojām netiecas.

Intervijā žurnālam “Mājas Viesis” vaicāts par Rietumu demokrātijā izplatīto praksi, ka partijas līderis ir arī premjera amata kandidāts, Dzintars atbild: “Šobrīd neplānoju pretendēt uz premjera amatu, jo mana prioritāte ir vadīt partiju. Nevar vienlaicīgi vadīt gan partiju, gan valdību. Manuprāt, ir ļoti būtiski, lai vadītājs varētu sevi veltīt partijai. Mēs redzam, kas noticis ar tām organizācijām, kas faktiski palikušas bez vadības, jo līderi ir, piemēram, Eiropas amatos.”

Uz jautājumu, kas varētu būt Nacionālās apvienības koalīcijas partneri pēc Saeimas vēlēšanām, Dzintars norāda, ka pagaidām to ir pāragri prognozēt. “Ir pilnīgi skaidrs, kas nebūs mūsu partneri nekad – tā ir “Saskaņa”. Ar visiem pārējiem esam gatavi runāt.”
Nacionālās apvienības līderis atzīst, ka Latvijā joprojām netrūkst problēmu dažādās dzīves jomās, taču nedrīkst koncentrēties tikai uz negatīvo. “Ja mūsu izziņas avots ir “Delfu” komentāri, tad atliek tikai nošauties, jo šķiet, ka mūsu valstī nekas vairs nav glābjams. Taču patiesībā šo komentāru rakstītāji ir niecīga daļa no mūsu sabiedrības. Savā darbā esmu saticis daudzus spējīgus cilvēkus, kas paveikuši lielas lietas, un viņiem visiem ir kāda kopīga īpašība: spēja saskatīt pozitīvo. Viņi apzināti to meklē un atrod, tādēļ piesaista līdzīgi domājošus cilvēkus.”

Vaicāts par savu partijas biedru Imanta Parādnieka, Dzintara Rasnača un Jāņa Dombravas ģimenes dzīves nedienām, Dzintars norāda, ka neesot laulību konsultants. “Būtu ļoti augstprātīgi uzskatīt, ka varu pamācīt kolēģus, kā viņiem veidot savu ģimenes dzīvi. Mans uzdevums nav kļūt par soģi, kurš izvērtē, cik tikumīga ir partijas biedru privātā dzīve. Neviens no mums nav svētais, un latviešu ir pārāk maz, lai mēs kādu nomētātu ar akmeņiem šādu iemeslu dēļ.”

Visu interviju ar Raivi Dzintaru lasiet žurnāla “Mājas Viesis” jaunajā numurā vai e-izdevumā!

LA.lv