×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Randiņš ar Laimu Vaikuli (6)

Foto - Jānis SpigovskisFoto - Jānis Spigovskis

Laima Vaikule

No 5. līdz 8. jūlijam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē norisināsies jau otrais Starptautiskais mūzikas festivāls “Laima Vaikule Jurmala Rendez Vous”, ko šovasar pazīstamā dziedātāja rīko ar nebijušu vērienu. Četras dienas četros koncertos kopā ar pašu festivāla saimnieci Laimu uz skatuves kāps viņas draugi – Krievijā, Latvijā un citur pasaulē populāri mūziķi. “Jūrmala ir pilsēta, kur jūtos kā mājās, tāpēc nevaru iedomāties nevienu citu vietu, kur uzņemt manus draugus,” sarunā pirms festivāla saka Laima.

Saulgriežu svētku laiks, kas daudziem aizritējis atpūtā pie dabas, Latvijas estrādes dīvai Laimai Vaikulei paskrējis, viņas Jūrmalas mājās pulcējot savus dziedošos draugus un intensīvi gatavojoties koncertiem. “Līgo dienā bija mēģinājums līdz desmitiem vakarā. Pēc tam gan Jūrmalā mazliet atzīmējām svētkus – visi kopā mazliet pasēdējām, bija vainagi un siers, un, protams, kāds iedzēra arī alu, kāds – kafiju,” stāsta dziedātāja. “Pāri ugunskuram gan nelēkājām un papardes ziedu nemeklējām,” viņas smejas, piebilstot, “man Līgo svētki un Ziemassvētki ir mīļākie no visiem svētkiem, jo tos atzīmē visa tauta, un, protams, to daru arī es.”

Šobrīd Laima ir viscaur uz festivāla viļņa, sakot – ceru, ka viss notiks tā, kā iecerēts. “Vienmēr jau ir mazliet bail, jo nekad nevar pateikt, kas notiks rīt. Viss ir atkarīgs no māksliniekiem, kuri ir uz skatuves, un no cilvēkiem, kuri atnāk uz koncertu. Ceru, ka publikai būs interese, viņi atnāks un piedzīvos mūzikas svētkus četru dienu ilgumā.”

Protams, Laimas Vaikules festivālam jānotiek Jūrmalā, ir pārliecināta dziedātāja, pat ja liela daļa viņas daiļrades pielūdzēju mīt aiz Latvijas robežām un tikpat veiksmīgi to varētu rīkot arī citur. Laima iebilst: “Jūrmalai piemīt maģisks spēks. Jūrmala man nav vienkārši pilsēta, kur atbraukt izpeldēties un braukt uz mājām. Pirms vairākiem gadiem paši šeit bijām tikai ciemiņi – vasarā atbraucām pastaigās, ziemā – paslēpot, bet, pateicoties manai suņu meitenei Kendijai, sākām braukāt regulārās pastaigās ar suni. Vienu otru gadu iznomājām vasaras māju, un tad sapratu, ka vēlos redzēt jūru katru dienu un gribu dzīvot tikai Jūrmalā! Esmu ārkārtīgi iemīlējusi šo pilsētu. Svarīgi, ka tajā, protams, ir brīnišķīga koncertzāle. Varbūt skatītāju zālē nav mīksto krēslu līdz pēdējai rindai, bet tas nav svarīgi, jo koncertzāles atmosfēra ir neatkārtojama. Nezinu, vai ir vēl kāda vieta, kur festivāls varētu iederēties labāk nekā Jūrmalā! Arī mani draugi, kas atbraukuši no Krievijas, vēlas būt šeit. Starp citu, ne tikai vasarā, bet arī ziemā.”

Tieši latviešu paradums rīkot tikšanās jeb randiņus omulīgās kafejnīcās iedvesmojis Laimu dot festivālam randiņa vārdu. “Latvija man vienmēr ir saistījusies ar dzimteni, ar mājām, un mēs esam cilvēki, kuri tikšanās vienmēr sarunā kafejnīcās. Atceros, kā bērnībā gājām uz kafejnīcu un tur ēdām tējas maizītes, turpat randiņus nozīmēja arī dāmas gados – lai iedzertu kafiju, pavadītu laiku jaukā atmosfērā un patērzētu. Kad Elita Mīlgrāve pasvieda domu par “Rendez–vous” jeb randiņiem, man šķita, tas tik ļoti sader ar šo Latvijas satikšanās tradīciju. Es vēlētos, lai šo omulīgo, draudzīgo satikšanās sajūtu saņem arī mani ciemiņi, tie, kas iebrauc.”

Dziedātāja smejas, viņas pašas iecienīta rīta stundas randiņu vieta esot Jūrmalas kafejnīca “36. līnija”. “Mēs turp ejam ar suņiem un tiekamies ar suņu saimniekiem, kas iet staigāt no rīta, mēs iedzeram kafiju, bet mani suņi dabū ūdeni. Tur var satikt dažādus cilvēkus – tikko, piemēram, tur satikāmies ar Maksimu Galkinu un Allu Pugačovu.”

Laimas Vaikules mūzikas festivāls šogad krietni vērienīgāks nekā pērn – tas ilgs pat veselas četras dienas, pulcējot dziedātājas draugus. Starp viesiem ir arī starptautiski pazīstamā Metropolitēna zvaigzne Hibla Gerzmava. „Manā dzīvē ap mani ir tik daudz cilvēku – bet tikai ar dažiem iznāk sadraudzēties. Precīzi  neatceros, kad bija pirmā reize, kad mēs ar Hiblu satikāmies, bet no tās reizes līdz pat šodienai mums ir ļoti siltas attiecības. Viņa ir fantastiska māksliniece,  un esmu sajūsmā, ka viņa pagodinās manu festivālu un uzstāsies tajā. Un man arī būs iespēja ar viņu nodziedāt kādu duetu. Domājam, ka tā būs mūsu Maestro Raimonda Paula dziesma, bet neatklāšu kura, jo mums jāsatiekas un jāsamēģina vispirms. Jebkurā gadījumā tas būs kaut kas neparasts un neatkārtojams.”

Plašā skaitā pārstāvēta Krievijas estrāde – Grigorijs Ļepss, Maksims Galkins, Jeļena Vaenga, Soso Pavliašvili, Edītes Pjehas ģimene, Verka Serdjučka, grupas “VIA Gra” un “Serebro” un citi.

Kopā ar Laimu šajā reizē plašākā pulkā arī dziedoņi no Latvijas: Laimas pastāvīgie skatuves partneri – Intars Busulis un Jānis Stībelis, kuriem pievienosies arī Marija Naumova, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Olga Rajecka un grupa “Musiqq”. Sarunas laikā turpat Laimas mājās, Jūrmalā, viesojas Marija Naumova un ir dzirdama mūzika no filmas “Ilgais ceļš kāpās” – šoreiz gan franču valodā. “Šis laiks pirms festivāla ir pats jaukākais, kad tādi muzikāli mēģinājumu randiņi ar maniem ciemiņiem notiek pie manis mājās,” priecājas Laima. “Šī man ir brīnišķīga iespēja iepazīt tuvāk vairākus lieliskus Latvijas māksliniekus. Randiņš ar Mariju man ir ļoti patīkams tāpēc, ka sen neesam redzējušās un mums ir iespēja beidzot satikties šajos mēģinājumos. Starp citu, viņa šodien atnesa ļoti garšīgas maizītes. Esmu tik priecīga, ka pirms festivāla mēģinājumos pie manis mājās sabrauc tik lieliski un talantīgi cilvēki! Pirms dažām dienām bija Aisha – viņu ievēroju “Jaunajā vilnī” un jau toreiz ļoti vēlējos aicināt viņu pie sevis. Par Lindu (Lindu Leen) biju tikai lasījusi, un man ļoti gribējās iepazīties. Viņa atstāja ļoti labu iespaidu! Un vēl būs ļoti jauki puiši, ar kuriem tikko iepazinos – grupa “Musiqq”. Nav tā, ka kāds no maniem ciemiņiem vienkārši atnāk un nodzied savu dziesmu. Mēģinām vienu variantu, citu. Mēs iepazīstamies muzikāli, un tas ir ļoti interesants process. Man ir ļoti svarīgi saprast, kādi ir šo mākslinieku raksturi. Šo iespēju satikties uzskatu par lielu laimi, jo koncertējošiem cilvēkiem patiesībā nav laika draudzībai. Protams, ar Intaru (Busuli) un Jāni (Stībeli) draudzējos jau daudzus gadus, un bez viņiem mans festivāls nav iedomājams.”

“Jo vairāk būs mūzikas, jo mazāk būs nepatīkamu sarunu,” nosaka Laima, jautāta par vēlmi dibināt pašai savu festivālu. “Mūzika un sports ir tas, kas mūs apvieno. Mūsu festivāls dos iespēju sievietēm parādīt savu garderobi, kungiem uzaicināt savas dāmass uz skaistu pasākumu un labi pavadīt laiku. Par daudz šādu notikumu nebūs nekad.”

Laimas koncerti Latvijā notiek reti, un dziedātāja priecājas, ka šeit viņu joprojām uzņem ļoti labi. ” Mūsu zemes publika, starp citu, atšķiras no citām. Latvijas cilvēki ir gatavi ieklausīties. Viņi dod māksliniekam iespēju, paradīt arī kaut ko jaunu. Protams, laiks iet uz priekšu, parādās jauni mūziķi, un, pateicoties festivālam, man ir iespēja ar viņiem iepazīties. Man ir svarīgi no šā laika neizkrist – zinu, ka nedrīkst apstāties!”

Daudzi klausītāji noteikti gaidīs vecās, labi pazīstamās dziesmas Laimas izpildījumā. “Protams, bez Raimonda Paula dziesmām šis festivāls vienkārši nav iespējams. Viņš ir mūsu ģēnijs. Būs gan viņa hiti, gan arī manis uzaicināto mūziķu dziesmas. Piemēram, Olga Rajecka dziedās “Ziemeļvējā” – tā ir viena no skaistākajām viņas dziesmām. Būs daudz duetu, trio – visvisādi varianti. Festivāls no solokoncertiem atšķiras tieši tāpēc, ka tajā dzirdam negaidītas mākslinieku sastāvu kombinācijas. Protams, uztraukums pirms koncertiem, kā vienmēr, ir, tomēr tas vairs nav kādreizējais uztraukums, kādu izjutu, man sākot skatuves gaitas. Šobrīd tā ir vairāk koncentrēšanās. Tādā stāvoklī man paiet visas pēdējās dienas pirms koncerta – ir tikai mūzika un festivāls. Tad neesmu spējīga domāt par kaut ko citu. Mēdzu izspēlēt visu domās jau iepriekš. Atceros, ka reiz bija jāpārģērbjas starp numuriem 30 sekundēs, fiziski es to arī izdarīju, tāpēc, ka katrs solis bija pārdomāts. Nekādus rituālus pirms uznāciena man nav nepieciešami, vienīgais, kas man noteikti vajadzīgs, ir klusums. Arī mājās. Mājiniekiem, protams, tas ir grūti. Lai gan arī citos brīžos neesmu no lielajām runātājām, man patīk kompānijas, kurās es klausos. Jūrmala ir brīnišķīga vieta, kur klusuma ir atliku likām.”

“Man galvenais ir nest labestību no skatuves. Otra lieta – vēlos, lai manos koncertos cilvēki aizmirst visas raizes, kas bijušas, ir un būs. Ja var ticēt tam, ka visas slimības ir no stresa, tad es gribētu būt tas dakteris, kas cilvēkam divas trīs stundas dod iespēju “nestresot”!”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Paldies Laimai! Ļoti agsti kvalitatīvs festivāls! Brīnišķīga programma un varam redzē, kas ir Laimas īstie draugi, bet kuri joprojām viņu nīst. Žēl ka tā! Novēluu Laimai izturību gan Latvijā, gan Krievijā un atcerieties, ka īstās mājas tomēr ir Jums pie mūsu jūras, mūsu mīļaja Latvijā!

  2. Bija “Novaja Volna” tagad “Rendez–vous”

  3. nu ko gan vina citu aicinatu – un kas gan cits te brauktu pie nevienam nezinamas krievu pops un latviesu slagerdziedatajas////BET NAUDINU VAJAG UN SENILIE KRIEVU GLAMUR – JAU IR VIENIGAIS

  4. ierastais Krievijas mūzikas pensionāru tusiņš Jūrmalā turpinās. Vispirms pie Laimas, tad katrs atsevišķi.
    Lai jau tusē, ja sabraukuši! Vienīgi žēl, ka latviešu publikai baudāmu pasākumu Dzintaru koncertzālē tikpat kā nav!

  5. Laima domā, ka mēs- Latvijas iedzīvotāji , nu nekādi neiztiksism bez Krievijas māvējiem….īsti krievu prostitūtas cienīga uzvedība.

    • JO ——–“Man galvenais ir nest labestību no skatuves. Otra lieta – vēlos, lai manos koncertos cilvēki aizmirst visas raizes, kas bijušas, ir un būs.

Draugiem Facebook Twitter Google+