×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Reformācijas dienā Sv. Pētera baznīcā skanēs Lutera laika mūzika

Foto: Ars antiqua Riga Facebook profils.Foto: Ars antiqua Riga Facebook profils.

Sestdien, 31.oktobrī plkst. 16 Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs Reformācijas mūzikas koncerts, portāls LA.lv uzzināja baznīcas pārvaldē.

31.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Reformācijas diena, jo tieši šajā datumā 1518. gadā – pirms 497 gadiem – Vitenbergā Mārtiņš Luters pienagloja pie baznīcas durvīm savas 95 tēzes. Ar tām viņš, būdams arī Svēto Rakstu doktors un pasniedzējs vietējā universitātē, iestājās par Dieva vārda patiesību un parādīja, ka pāvesta baznīca, kas tajā laikā bija varena varas un finansu institūcija, ir novirzījusies tālu prom no tā, ko patiesībā māca kristietība.

Šī diena ienesa būtiskas pārmaiņas ne tikai kristīgās baznīcas, bet arī visas pasaules vēsturē. Piemēram, Reformācijas rezultātā Eiropā izveidojās nacionālas valstis. Plašās tautas masās ienāca izglītība un lasītprasme, tika atvērtas neskaitāmas skolas.Reformācija turpinās arī mūsdienās, katrā no mums un arī baznīcas vēsturiskajā ceļā.

Pieminot šo notikumu, Rīgas Sv Pētera baznīcā pulcēsies lieliski mūziķi: kamerkoris “Ave Sol” (mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis), vokālā grupa “Ars antiqua Riga” (mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis), Ilze Metuzāle (harmonijs), Jānis Pelše (ērģeļpozitīvs), Ainārs Paukšēns (čells), Mārtiņš Garkevičs (teobra), Leonards Gotlubs (lauta) un stāstnieks – Orests Silabriedis.

Programmā skanēs Mārtiņa Lutera laika himnas, korāļi un motetes, kā arī pasaulslavenu komponistu skaņdarbi, kuru daiļradē komponēti skaņdarbi baznīcai.

Pasākuma režisors – Uģis Brikmanis, idejas autors – Pēteris Vaickovskis.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+