×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Reformu partija: dzīvokļa iepirkums Zatleram pazemo eksprezidentu

Foto- LETAFoto- LETA

Pusmiljonu latu vērtais dzīvokļa iepirkums eksprezidentam Valdim Zatleram izskatās pēc mēģinājuma publiski pazemot bijušo Valsts prezidentu, uzskata Reformu partija, kuras dibinātājs ir Zatlers.

Reformu partijas pārstāve Daiga Holma aģentūrai BNS pavēstīja, ka Reformu partija aicina Finanšu ministriju (FM) sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju sagatavot detalizētus aprēķinus, lai Saeima pirms balsojuma par budžeta grozījumiem ar tiem iepazītos un pieņemtu iespējami izdevīgāko lēmumu.

Reformu partija uzskata, ka FM sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju nav pienācīgi izvērtējusi iespējas dzīvokli īrēt, nevis to iegādāties.

“Patlaban pusmiljonu latu vērtais dzīvokļa iepirkums izskatās pēc mēģinājuma publiski pazemot bijušo Valsts prezidentu. Reformu partija aicina Finanšu ministriju sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju sagatavot detalizētus aprēķinus, lai Saeima pirms balsojuma par budžeta grozījumiem ar tiem iepazītos un pieņemtu iespējami izdevīgāko lēmumu,” paziņoja Holma.

Šāds paziņojums izplatīts dienā, kad valdība lems par finansējumu dzīvokļa iegādei. Naudu paredzēts rast šā gada budžeta grozījumos.

Likums par Valsts prezidenta sociālajām garantijām paredz, ka bijušais Valsts prezidents saņem ikmēneša pensiju 50 procentu apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma, lietošanā vienu valsts dzīvokli un automašīnu, kā arī sekretāru.

Dzīvoklis tika atrasts konkursā, kura piedāvājumus izvērtēja īpaši izveidotā komisija pie Valsts prezidenta kancelejas. Dzīvokli 195 kvadrātmetru platībā plānots pirkt no uzņēmējas un miljonāres Irēnas Pulkinenas, kura piedāvājusi to pārdot par 484,9 tūkstošiem latu. Šis dzīvoklis Zatlera vajadzībām jau pašlaik tiek īrēts. “Valsts nekustamo īpašumu” pārstāve Daiga Laukšteina iepriekš informēja, ka par remontu un aprīkojumu dzīvoklī tiks lemts pēc pirkuma darījuma noslēgšanas.

Noteikumos sacīts, ka 18 mēnešu laikā pēc Valsts prezidenta amata pilnvaru termiņa beigām jāiegādājas un jāsagatavo dzīvoklis nodošanai lietošanā personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu. Eksprezidenta Valda Zatlera amata pilnvaras beidzās vairāk nekā pirms gada, tādējādi termiņa izpildes laiks iestāsies 2013.gada 7.janvārī.

Tāpat jau vēstīts, ka esošais Valsts prezidents Andris Bērziņš gatavojas nākt klajā ar iniciatīvām par prezidentu sociālajām garantijām pēc amata atstāšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+