×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Reformu partija Rīgas domes vēlēšanās plāno startēt atsevišķi

Foto-LETAFoto-LETA

Efektīvākais veids, kā nodrošināt Reformu partijas (RP) sākto reformu veiksmīgu pārnesi uz Rīgas pilsētu, ir veidot savu, atsevišķu deputātu kandidātu sarakstu 2013.gadā gaidāmajām Rīgas domes vēlēšanām. Šāda pozīcija atbalstīta sestdien, 20.oktobrī, Daugavpilī notikušajā RP domes sēdē, aģentūru LETA informēja RP preses pārstāve Daiga Holma.

Partijas domes skatījumā Rīgas pašvaldības vadībā patlaban ir būtiski tiesiskuma, labas saimniekošanas un pārvaldības trūkumi. Rīgā dzīvo vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, un tā veido vairāk nekā pusi no Latvijas tautsaimniecības, tādēļ Rīgai ir nepieciešama uz pārdomātām reformām balstīta attīstība, teikts RP domes otrās sēdes rezolūcijā.

Saskaņā ar minēto rezolūciju, RP gatavojas startam 2013.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā un astoņās lielajās pilsētās, 21 reģionālās nozīmes pilsētā, kā arī novados, kuros partijai ir spēcīgas, iesaistīties motivētas nodaļas, kas spēj izstrādāt konkurētspējīgu piedāvājumu un komandu.

RP dome sestdien atbalstīja pašvaldību darba grupas deputātu kandidātu izvirzīšanas procesu, kas paredz, ka līdz 2013.gada 15.janvārim RP nodaļas nominē savus deputātu kandidātus un pašvaldību domju vadītāju kandidātus, bet partijas dome ar deputātu kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām tiek iepazīstināta 2013.gada 26.janvārī. Savukārt no 4.februāra deputātu kandidātu sarakstus un priekšvēlēšanu programmas sāks izskatīt un apstiprināt RP valde, apstiprināšanas procesu noslēdzot 25.martā.

Savus deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām RP plāno iesniegt no 2013.gada 19.aprīļa līdz 28.aprīlim, informēja Holma.

Gatavojoties tieši Rīgas domes vēlēšanām, RP plāno aicināt ekonomikas ministru Danielu Pavļutu iesaistīties partijas Rīgas nodaļas darbā un uzņemties līdera lomu RP vēlēšanu programmas izstrādē. Tāpat dome šodien vienojās nekavēties ar RP Rīgas mēra kandidāta nominēšanu, proti, izdarīt to ne vēlāk kā līdz šā gada 15.decembrim.

Kā pastāstīja Holma, kopumā RP dome uzskata, ka ir jāatbalsta dažādas sadarbības formas ar valdības koalīcijas partneriem un citiem politiskiem spēkiem, ja vien tās nav pretrunā ar partijas programmu, desmit pieņemtajiem partijas principiem, un ja tās veicina RP izaugsmi.

Kā ziņots, šodien Daugavpilī notika RP domes otrā sēde, kurā tika diskutēts par nozīmīgiem partijas attīstības jautājumiem. Partijas domes lēmumiem ir rekomendējošs raksturs, galīgos lēmumus pieņem partijas valde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+