Jānis Reirs.
Jānis Reirs.
Foto-LETA

Reiram opozīcija pārmet atrautību no realitātes 0

Šodien Saeimas debatēs par opozīcijas demisijas pieprasījumu labklājības ministram Jānim Reiram (“Vienotība”) izskanēja pārmetumi ministram par viņa atrautību no realitātes un komjautnatnes pagātni. Tāpat izskanēja brīdinājums par iespējamām masu nekārtībām, krītoties dzīves līmenim.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijas ierosinājumu par labklājības ministra Jāņa Reira (“Vienotība”) demisiju. Demisijas pieprasījumu atbalstīja 24 deputāti, pret bija 44 parlamentārieši. Vēl 12 deputāti balsojumā nepiedalījās.

Deputāte Jūlija Stepaņenko (“Saskaņa”) sacīja, ka Reirs nejūt atbildību pret cilvēkiem, kuru likteņus viņš izpostījis ar saviem lēmumiem. Viņa brīdināja, ka ministra īstenotās politikas dēļ dzīves līmenim krītoties, riskējam nonākt pie masu nekārtībām. Stepaņenko norādīja, ka, lai gan Reirs ir vardarbības ģimenē “galvenais apkarotājs”, viņš pats realizē ekonomisko vardarbību pret savu tautu. Līdz ar to jautājums ir, vai ministrs spēs iznākt no savas komforta zonas un ar cieņu demisionēt, sacīja Stepaņenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ivars Zariņš (“Saskaņa”) pauda, ka debatēs nav nācis uzstāties neviens no koalīcijas pārstāvjiem. No tā parlamentārietis secināja, ka Reirs tiekot uzskatīts par “nelaiķi” atbilstoši teicienam, ka “par nelaiķi saka labu vai neko”.

Deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) citēja atzinības vārdus, ko Reirs PSRS laikā saņēma esot komjaunatnē. Parlamentārietis nodēvēja Reiru pa “komunistu” un uzsvēra, ka, kamēr politiskā vara ir komunistu rokās, “nekas šeit nemainīsies”.

Deputāte Inga Bite (LRA) savukārt norādīja, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) par Reira savulaik atbalstīto politiku esot izteikusies, ka Latvijā draud iestāties sociālekonomiskā katastrofa, ja tajā netiks veiktas izmaiņas. Parlamentāriete norādīja, ka sabiedrības un uzņēmēju sašutums par iepriekš plānotajām izmaiņām ieviest minimālās sociālās iemaksas bija tik liels, ka to sadzirdēja pat Latvijas valdība.

Opozīcijas deputāti bija pieprasījuši bijušā finanšu ministra Reira demisiju, ņemot vērā, ka jau iepriekšējās valdības laikā tika pieņemti lēmumi, kas “bija pretrunā ar Latvijas iedzīvotāju interesēm un iepriekš solīto”.

Kā ziņots, neilgi pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) rosināja diskusiju par minimālo sociālo iemaksu atcelšanas un mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) palielināšanu. Attiecīgās likuma izmaiņas Saeima pieņēma šonedēļ, un tās stāsies spēkā no nākamā gada.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš kritizēja koalīcijas partiju darbu pie nākamā gada nodokļu jautājumiem un viņš uzskata, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”. Tikmēr Kučinskis iepriekš paudis, ka pēdējo nedēļu laikā rosinot izmaiņas nodokļu politikas jomā, galvenais bija novērts nepilnības, nevis meklēt vainīgos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.