Viedokļi

Repše par Rimšēviča lietu: Lieciet galdā faktus un pierādījumus!68

Foto – Dainis Bušmanis

Ilmārs Rimšēvičs deviņus gadus bija toreizējā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Eināra Repšes vietnieks, kā arī LB valdes priekšsēdētājs. Repše sacīja, ka viņam esot grūti noticēt, ka bijušais kolēģis, kuru viņš pazīstot kā augsti profesionālu, godīgu cilvēku, izspiežot un pieņemot kukuļus.

“Pagaidām man ir vairāk jautājumu nekā atbilžu. Lielākoties mēs dzirdam vienas puses skaidrojumus. Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis šo lietu ar ļoti skaļiem paziņojumiem, tad gribētos pieņemt, ka tie nav balstīti uz vienas ieinteresētas personas sūdzības pamata( NORVIK bankas lielākais akcionārs paziņojis, ka Rimšēvičs ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes – M.L.), taču pagaidām nav nekas vairāk par paziņojumiem.

Sabiedrība ir saņēmusi nopietnu triecienu un ļoti gaida faktus un pierādījumus. Šie apvainojumi, kas izskanējuši publiskajā telpā par Rimšēviča darbībām, ir ļoti nopietni, tāpēc vēl jo vairāk mēs gaidām: būs vai nebūs pierādījumi? Nebūtu pieļaujams, ka tiesībsargājošās iestādes veic tik agresīvu izmeklēšanas darbu uz nepārbaudītu vienas ieinteresētās puses liecību pamata. Apvainojumi ir tik nopietni, ka jābūt atrisinājumam nevis vairāku gadu garumā, bet gan visai drīz. Ja šiem skaļajiem paziņojumiem un Rimšēviča apvainojumam nebūs nopietna pamata, tas būs milzīgs skandāls,” sacīja Repše.

LA.lv