×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Rīgā ceturto adventi atzīmēs ar garīgiem koncertiem un bluķa vilkšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Vecrīgā notiek tradicionālais bluķa vilkšanas pasākums.

Rīgā ceturtā advente tiks sagaidīta ar pasākumiem bērniem, garīgiem koncertiem, bluķa vilkšanu un citiem sarīkojumiem, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Adventa laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. Piektdien, 20.decembrī, Anglikāņu baznīcā, piedaloties jauktajam korim “Medera”, instrumentālajai grupai un solistei Ilzei Grēvelei, klausītāji aicināti uz koncertu “Sirdis gaida”.

Tāpat Anglikāņu baznīcā 21.decembrī varēs dzirdēt kamerkora “Salve” uzstāšanos, bet koncertcikla “Adventa mūzikas svētki Rīgā” noslēguma koncerts notiks 22.decembrī Rīgas Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā. Savukārt Sv.Marijas Magdalēnas baznīcā skanēs J.S. Baha “Si minora mesa”, un to izpildīs baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestris “Collegium Musicum Riga” diriģenta Māra Kupča vadībā un solists Sergejs Jēgers.

Tradicionālās noskaņās Ziemassvētku svinēšana Rīgā tiek atzīmēta ar pasākumu “Bluķa vakars Vecrīgā”. Piektdien, 20.decembrī, Rīgas un Latvijas folkloras kopas aicina piedalīties kopīgā bluķa vilkšanas rituālā, kas iezīmē Ziemas saulgriežus kā pagrieziena punktu laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma. Bluķa vilkšanas rituāls sāksies Rātslaukumā, tā maršruts virzīsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, lai noslēgtos atkal šajā pašā vietā.

Nedēļas nogalē notiks vairāki svētku pasākumi bērniem. 21.un 22.decembrī mazuļi gaidīti VEF Kultūras pilī, lai noskatītos muzikālu izrādi “Runcis Francis” un kopīgās rotaļās tiktos ar Ziemassvētku vecīti. Bērni aicināti arī uz Jūgendstila muzeju. Tur tiks veidoti Ziemassvētku rotājumi un kartītes, kā arī dekorētas piparkūkas. Savukārt kultūras centrā “Imanta” bērni varēs satikt laisko rūķi Kabatiņu, Burtu rūķi un Ziemassvētku vecīti, kā arī noskatīties deju koncertuzvedumu “Burtu spēlītes Ziemassvētkos”.

Ceturtās Adventes laikā koncerti notiks arī kultūras centrā „Mazā ģilde”, Latvijas Universitātes Lielajā aulā un VEF Kultūras pilī. Kultūras programmu piedāvā arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņi, kas notiek Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome. Pasākumu programma atrodama interneta vietnē “www.kultura.riga.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+