×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīga iegūs paliekošus mākslas darbus

Foto: LETAFoto: LETA

Ērika Boža pilsētvides mākslas darbs "Soliņi" atradīsies Bastejkalnā.

Trešdien, 30. aprīlī, Rīgas mērs Nils Ušakovs un mecenāti Boriss un Ināra Teterevi parakstīs vienošanos par sadarbību Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskajā vidē” aizsākšanā un īstenošanā Rīgas pašvaldības teritorijā līdz 2017. gadam.

Programmas mērķis ir īstenot publiskajā telpā sistemātisku un programmatisku augsta līmeņa mākslas darbu klāstu, kas bagātinās kultūras vidi Rīgā un veicinās tās popularizēšanu un atpazīstamību Latvijā un ārvalstīs, kā arī sekmēs pilsētvides kvalitāti, veicinot Rīgas kā reģiona metropoles konkurētspēju.

“Esam gandarīti, ka sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu Rīgai būs iespēja realizēt mūsu reģiona valstīs vēl nebijušu mūsdienu mākslas projektu, kas tiek aizsākts laikā, kad esam Eiropas kultūras galvaspilsēta”, saka Nils Ušakovs.

“Māksla publiskajā telpā ir visiem cilvēkiem pieejams mūsdienu mākslas darbs. Veidojot interesantus un pārsteidzošus mākslas darbus, kas liek cilvēkiem pie tiem apstāties, padomāt un izbaudīt tos, vēlamies ne tikai dāvināt valsts simtgadē unikālas un paliekošas kultūras vērtības, kas pietuvinās mūsu galvaspilsētu mūsdienu kultūras metropolēm, bet arī aktivizēt Latvijas māksliniekus un sniegt tiem platformu ideju realizācijā,” akcentē mecenāts Boriss Teterevs.

“Esam gandarīti, ka Fonda sākotnējā iniciatīva – izstāde-skate „Rīga smaida” pāraugs vērienīgā un ilglaicīgā programmā, kas tiks realizēta sadarbībā ar Rīgas pilsētu. Esam ceļa sākumā – jau šobrīd aktīvi strādājam pie trīs mākslas darbu realizācijas, kā arī meklējam atbilstošas vietas vēl diviem mākslas objektiem,” stāsta programmas kuratore Helēna Demakova.

Borisa un Ināras Tetervu fonda programma “Māksla publiskajā telpā” aizsākās pērn ar izstādi-skati “Rīga smaida”, kurā bija iespēja aplūkot paliekošu pilsētvides mākslas darbu projektus. Programmas “Māksla publiskajā telpā” ietvaros paredzēts realizēt trīs skates uzvarētāju darbus – Ērika Boža “Soliņus”, kas atradīsies Bastejkalnā, Brigitas Zelčas-Aispures “Kluso dabu”, kas tiks novietota LU Botāniskajā dārzā, un Ojāra Pētersona “Lielo vāzi” pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas. Savukārt mākslinieku Kriša Salmiņa un Lienes Mackus mākslas objektiem no programmas sērijas “Uz soliņu” sadarbībā ar Rīgas domi šobrīd tiek meklētas atbilstošas vietas Rīgas pilsētvidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+