×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Rīgā katru dienu būs, ko redzēt (1)

SIA "Rīgas Nami" valdes priekšsēdētāja Vineta Verika visu izstāžu kuratoriem pasniedza kalendāru, kas piedāvā ieskatu visās 2014. gadā Rīgas Mākslas telpā plānotajās izstādēs.
Timura Subhankulova fotoSIA "Rīgas Nami" valdes priekšsēdētāja Vineta Verika visu izstāžu kuratoriem pasniedza kalendāru, kas piedāvā ieskatu visās 2014. gadā Rīgas Mākslas telpā plānotajās izstādēs. Timura Subhankulova foto

GRAFIKA-S. Latvijas mûsdienu grafikas mâksla ( Izstâdes "Grafika-S” ). Kungu iela 3, Rîga. 05/02/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

SIA “Rīgas Nami” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja (RD IKSK) iepazīstinājusi ar 2014. gadā plānotajām izstādēm pilsētas mākslas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”.

Programmu atklājot, RD IKSK priekšsēdētāja Eiženija Aldermane sacīja, ka šogad “nav nevienas dienas, kad pilsētas iedzīvotājam vai viesim nebūtu Rīgā ko redzēt”, taču aizrādīja arī, ka būtu nepieciešams vairāk domāt par izstāžu un notikumu reklamēšanu, jo patlaban 80 procenti no cilvēkiem, kuriem viņa jautājusi par pēdējo Rīgas Mākslas telpā apskatīto izstādi, atzinuši, ka vispār nezina šo izstāžu zāli.

Šoreiz Rīgas Mākslas telpā notiekošās izstādes izraudzītas atklātā starptautiskā konkursā, izvēloties kopumā 15 – septiņas no tām šogad notiks Lielajā, bet astoņas – Intro zālē. Pirmās divas izstādes apmeklētāji jau var novērtēt: Lielajā zālē līdz 6. martam atklāts būtisks un interesants pārskats par latviešu jaunāko grafiku izstādē “Grafika-S”, savukārt Intro zālē aplūkojama jaunā mākslinieka Indriķa Ģelža personālizstāde “Precizējot izvirzītās versijas par vienu indivīdu (Nemanāma atšķirība)”.

Konkursa žūrija norādīja, ka 2014. gada izstādes izvēlētas, paturot prātā, ka Rīga šogad ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Tādēļ, piemēram, maijs, kas pilsētas mērogā būs fotomēnesis, izstāžu telpā iezīmējas ar laikmetīgās Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfijas izstādi “Urban Viewfinders”, savukārt septembris, kā arvien, ir Baltās nakts laiks.

Starp plašai sabiedrībai interesantākajām izstādēm Lielajā zālē noteikti jāmin divas. Jau 14. martā tiks atklāta izstāde “Re: visited”, kurā kuratore Solvita Krese piedāvās interesantāko un vērtīgāko darbu izlasi no pēdējā laika lielākajām starptautiskajām mākslas skatēm un biennālēm. Savukārt gads noslēgsies ar skatītāju iemīļotās gleznotājas Maijas Tabakas un viņas Rietumberlīnes laikabiedru izstādi – tā būs arī aplūkojama

visilgāk, no 14. novembra līdz pat 2015. gada 8. februārim. Taču nenoliedzami interesants solās būt arī Sibīrijas un Latvijas laikmetīgās mākslas sastatījums izstādē “Uz viļņa”, zviedru mākslinieka Dawid personālizstāde “Rust” (“Rūsa”), krievu mākslinieces Olgas Černiševas personālizstāde un citi šogad Rīgas Mākslas telpā paredzētie notikumi.

Viena no izstāžu programmas žūrijas ekspertēm, mākslas zinātniece Helēna Demakova gan atgādināja, ka izstāžu veidotājiem būtu vērts sev uzdot jautājumu: vai kuratoram ar starptautisku vārdu kādu no šīm izstādēm pēc aplūkošanas gribētos sapakot un aizvest sev līdzi, lai parādītu rietumu publikai. Viņas prognoze par šogad paredzētajām bija, ka šādu godu, visticamāk, varētu izpelnīties Maijas Tabakas izstāde.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izņemot tabaku tyur nav ko skatīties. Nav.Tukšas izdarības.

Draugiem Facebook Twitter Google+