×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā sākas apkures sezona (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Atsaucoties uz klientu pieprasījumiem, AS “Rīgas siltums” no trešdienas uzsāk aktīvo apkures sezonu, informē “Rīgas siltuma” pārstāvji.

“Rīgas siltums” līdz šim apkuri pieslēdzis 4165 namiem jeb 55,7% ēku. Tai skaitā 316 izglītības un 72 ārstniecības iestādes, 3294 dzīvojamie nami, kā arī 483 iestādes (nedzīvojamais fonds).

Rīgā kārtība, kādā pieslēdz apkuri, nav mainījusies vairākus gadus – dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem ar lūgumu uzsākt apkures sezonu.

Balstoties uz apsaimniekotāju lūguma, “Rīgas siltums” piegādā siltumenerģiju pie nosacījuma, ka par iepriekš patērēto siltumenerģiju nav parādu.

Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, “Rīgas siltums” aicina izmantot automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas priekšrocības.

“Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar dzīvokļu īpašniekiem. Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai, atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai,” klāsta uzņēmumā.

“Rīgas siltums” no šā gada 1.septembra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemēro cenu 57,40 eiro/MWh bez PVN. Saskaņā ar “Rīgas siltuma” prognozi siltuma cena saglabāsies nemainīga arī oktobrī un novembrī.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometru, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. “Rīgā kārtība, kādā pieslēdz apkuri, nav mainījusies vairākus gadus – dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem ar lūgumu uzsākt apkures sezonu.”

 2. Kas tā par muldēšanu? Atbildēt

  “Rīgas siltums aicina izmantot automatizēto individuālo siltummezglu priekšrocības”?
  Pirmkārt jau(ja runājam par komfortu) nav iespējama vienāda “vēlamā” gaisa temperatūra vienlaicīgi vairākiem simtiem iedzīvotāju! Otrkārt (ja runājam par maksātspēju),tad arī tā visiem daudzdzīvokļu nama iemītniekiem ne tuvu nav vienāda,pat lai varētu atļauties komfortablu gaisa temperatūru!
  Tādēļ beidziet ņirgāties par saviem klientiem! Kad aprīkosiet rīdzinieku dzīvokļus ar alokatoriem?

 3. Parāds rodas tāpēc,ka,atšķirībā no gāzes,elektroenerģijas un pat no mobilā telefona un pārtikas,attiecībā uz centralizēto apkuri mums pilnībā ir liegta jebkāda iespēja taupīt! Mēs jau nevaram,piemēram,noregulēt zemāku temperatūru tajā laikā,kad neesam mājās,kas būtu iespējams,ja būtu individuālā siltuma uzskaite,atbilstoši 21.gadsimta Eiropas Savienības un eirozonas valstij! Ne jau centralizētās apkures monopoluzņēmumi ir ieinteresēti siltumenerģijas taupīšanā!

 4. Vai tā ir energo (ogļu un naftas resursu) taupība? Atbildēt

  Vai pretēji Eiropas padomei,neekonomiskā un nereālā siltuma maksas aprēķināšana pēc kvadrātmetriem,kā arī astronomiskie iedzīvotāju parādi par siltumu mūsu Ekonomikas ministriju nemaz nesatrauc?

 5. Atsaucas "uz darbaļaužu vēstulēm"~```` Atbildēt

  Cik ilgi šis padomjlaika farss turpināsies? Kad beidzot arī par siltumu rīdzinieki varēs maksāt pēc individuālo skaitītāju rādījumiem,un taupīt,atbilstoši katra cilvēka komforta izjūtai un maciņa biezumam-kā par gāzi un elektroenerģiju.Nevis joprojām(kā maksājām par apkuri padomju laikos)-pēc dzīvojamās platības kvadrātmetriem,regulējot gaisa temperaturu telpās,atverot logus?
  Ko paveikusi ir kopš 2011.gada jūlija Ekonomikas ministrija,lai beidzot tiktu pildīts Eiropas Savienības Energoefektivitātes un energotaupības jaunās direktīvas punkts par obligātajiem individuālajiem enerģijas skaitītājiem? Kad tie tiks beidzot ieviesti? 2020.gadā vai vēl vēlāk? Ko šajā jautājumā sola partiju kandidāti uz jaunā ekonomikas ministra posteni?
  Skat.”Individuālie enerģijas skaitītāji-obligāti,Ģirts Vikmanis,Latvijas Avīze,9.07.2011.

 6. Oktobris dzīves izmaksu ziņā sanāk visdārgākais mēnesis. Mūsu daudzdzīvokļu namam apkuri parasti nesteidzas pieslēgt, namu pārvalde aizbildinās, ka mājai esot parāds. Kurai mājai tāda nav? Un būs vēl lielāks, ja turpināsies līdzšinējā siltumapgādes “politika”. Mājās ir auksti, sākas slimošana. Tā savukārt velk līdzi virkni problēmu – ne tikai kaitējumu veselībai, bet arī finansiālus zaudējumus – darbnespēja, zaudēti ienākumi, ārsta apmeklējums, zāles (ja saslimst vairāki ģimenes locekļi, tad izdevumi jāreizina), elektriskā sildītāja izmantošana, attiecīgi satriecošs elektrības rēķins. Un, kad saņem namu pārvaldes rēķinu, tad vairs nav līdzekļu, ko samaksāt. Tieši tad un tāpēc arī rodas komunālo maksājumu parādi. Tā vien šķiet, ka katrs kantoris tālāk par savu kabatu neredz un kopainu neanalizē. Vai arī – pašvaldībai un valstij ir izdevīgi, ka cilvēki slimo un grimst nabadzībā un parādos?

Draugiem Facebook Twitter Google+