×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Rīga zaudē iedzīvotājus (9)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Pēdējo 17 gadu laikā Rīgas iedzīvotāju skaits ir sarucis par 121 000 jeb aptuveni 16%, un iedzīvotāju skaits ir samazinājies 45 no kopumā 58 Rīgas apkaimēm, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šobrīd Rīgā ir 641 500 iedzīvotāji, bet 2000.gadā galvaspilsētā mitinājās aptuveni 762 500 iedzīvotāji.

Visstraujāk pilsētnieku skaits ir sarucis Rīgas centrā un tā apkaimē, kur šī gada sākumā dzīvojuši 30 171 cilvēki jeb gandrīz divreiz mazāk nekā 2000.gada tautas skaitīšanas laikā, kad dati liecināja, ka gandrīz 50 829 iedzīvotāju centra rajonu izvēlējušies par savu mājvietu.

Pārvalde skaidro, ka iedzīvotāju pārcelšanās lielā mērā ir skaidrojama ar ekspluatācijā nodotajām daudzdzīvokļu ēkām. Dreiliņu un Skanstes rajonos šis varētu būt būtiskākais iemesls iedzīvotāju skaita pieplūdumam. Savukārt tajos rajonos, kuros vēl pārsvarā ir padomju laikos celtas ēkas, iedzīvotāji izvēlas nedzīvot.

Par trešdaļu mazāk iedzīvotāju nekā 2000.gadā mīt Vecrīgas, Avotu un Grīziņkalna apkaimēs.

Dati liecina, ka iedzīvotāji izvēlas dzīvot “tuvāk dabai”. Visstraujākais pilsētnieku pieaugums ir Dreiliņu un Dārziņu rajonos. Tāpat palielinājies iedzīvotāju skaits Sužos, Pleskodālē, Mūkupurvā, Berģos, Bieriņos, Trīsciemā, Atgāzenē, Buļļos, Vecāķos, Beberbeķos, Skanstē un Kleistos.

No kopējā rīdzinieku skaita 78% jeb 498 370 ir Latvijas pilsoņi, 18% jeb 114 361 ir Latvijas nepilsoņi, 3% jeb 20 512 ir Krievijas pilsoņi, bet 1% jeb 8 238 ir citu valstu pilsoņi.

Vislielākais pilsoņu īpatsvars Rīgā ir Bieriņos, kur 94% no apkaimes iedzīvotājiem ir pilsoņi, bet augstākais nepilsoņu skaits ir Daugavgrīvā. Vislielākais Krievijas pilsoņu īpatsvars mīt Daugavgrīvā un Skanstē.

Atgāzenē, kur atrodas biznesa augstskola “Turība”, ir visaugstākais citu valstu piederīgo īpatsvars – 14% no kopējā iedzīvotāju skaita. Liels skaits ārvalstu valstspiederīgo dzīvo arī vecpilsētā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Būtu smieklīgi, ja ne patiesība Atbildēt

  Nu tad beidzot ir skaidrs, kurš to “kapu tramvaju” caur Skansti ir pasūtījis?

 2. Kur tad ir loģika – pirms ”okupācijas” cilvēku maz, tad ir ”okupācija” un iedzīvotāju skaits manāmi pieaug, un tad atkal ir otrā neatkarība un iedzīvotāju skaits sāk (diezgan strauji) samazināties. Visi apstākļi taču pēc otrās neatkarības atgūšanas ir musu labā – mums ir darbojoša un attīstīta infrastruktūra, paši ievēlējam (regulāri!) sev vadoņus
  – tautsaimniecībai,
  – ekonomikai,
  – paši izvēlamies kopējo attīstības virzienu,
  – ar kuru sadarboties…
  Ko tad mūsu bērni un radi emigrē no senču zemes, no atkal mūsu zemes, no (pēc mūsu domām) vislabāk organizētās un vissmalkāk noskaņotās mūsu cilvēkiem valsts sistēmas?

  Agri vai vēlu mums vajadzēs kaut ko secināt (kamēr paši vēl dzīvi un maksāt- (+darba) spējīgi).
  Visu laiku mūsu ievēlēti vadoņi negribīgi nomaina viens otru, bet kopējais “attīstības” vektors un potenciāls paliek regresīvs un maz sološs.
  Bet var būt tiešām viss mums valstī viss ir kārtībā ja mēs neuzdrikstējāmies ievēlēt citus (neskatoties uz to ka cilvēki bēg)?

  (Nevajag teikt ”negribam” – jo, ja negribam – tad viss ir kārtībā un viss apmierina).

 3. …interesanti gan .Mācoties pamatskolā ,piecdesmito gadu vidū ,pats savām acīm skatot Latvijas karti,
  kurā bija norādīts irdzīvotāju skaits lielākajās pilsētās Kā šodien ,atceros toreiz minēto :
  …RĪGĀ ….800 000 iedzīvotāji . Tad bija minēts arī iedzīvotāju skaits Latvijā . ..2 800 000 iedzīvotāji . Un ko statistika stāsta par šodienu ? ..nedaudz vairāk par 1 400 000( viens miljons četrisimt tūkstoši )
  Nezinu ,un arī neinteresējos ,cik tad šodien ir Rīgā . Viens gan ir skaidrs .Rīga ,-kā tāds liels sūklis
  sevī iesūc cilvēkus no visas Latvijas .Pamatā no pagastu nomaļajām vietām ,kā Kolka,Dundaga, Talsi.
  Cēsis.Smiltene, Jelgava ,…par Latgales puses tukšajām mājām nemaz nerunājot
  Var jau stāstīt ,ka no Rīgas izbrauc uz pagastiem . Jā . tā ir neliela daļa ,-,,pupu mizas” visam

 4. Pirma okupācijas Rīgā bija ar 400.000 iedzīvotāju. Uz to būtu jāmērķē arī šodien. Pārējiem būtu jāpārvācas uz mazpilsētām vai laukiem.

 5. Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

  Par ko brēka? Rungainis aptaisījies, vai?

 6. Vecīts lūr meičai uz ceļgaliem,pa logu ārā ,dziļi aizdomājusies ,skatās ždanoka…..
  Nu nav jau liela bēda,ka Rīgā mazāk iedzīvotāju,būs tīrāks gaiss atlikušajiem .

 7. Visur ierīkotas maksas stāvvietas, Municipiālā policija visus soda par mazāko pārkāpumu, NĪN uzcelts kosmisks. Nu ko kundziņi turpiniet tā saimniekot un te tuksnesis būs.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tev var piekrist. Kādēļ dzīvot piespļaudītā, apķēpātā, neremontētā, neapsaimniekotā, nepārtraukti māti pieminošā Rīgā, kurā nav pat kur mašīnu atstāt, ja gluži netālu ir skaistas, mājīgas, sakoptas, zaļas un LATVISKAS mazpilsētas. Diemžēl tā sērga pamazām lien ārā no Daugavgrīvas, Bolderājas, Pļavniekiem un citiem atrastās otrās dzimtenes rajoniem, un nekādi neuzlabo šīs mazpilsētas, taču vēl ir ciešami. Domāju, ka tādai Rīgai kā šodien, nākotne nav rožaina. Ja nu vienīgi SC elektorātam un iespējamiem bēgļiem. Bet to tā ir pelnījusi, jo pašu bāleliņi dara visu, lai viņu dzīves standartu regulētu mongoļaziāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+