futbolavirsliga.lv

Rīgas „Daugavas” pieteikums 0

Latvijas futbola čempionāta pirmajā aplī sevi vislabāk parādījusi Rīgas „Daugava”, kas pērn bez piecām minūtēm neizkrita no virslīgas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Nedēļas nogalē „Daugava” viesos ar 3:0 apspēlēja FK „Jelgava”. Lielāko ieguldījumu ar diviem gūtiem vārtiem pirmajā puslaikā deva horvātu uzbrucējs Tedi Suračs, kurš traumas dēļ nebija spēlējis teju divus mēnešus. Lietuviešu speciālista Virginija Ļubša vadītā „Daugava” deviņos mačos izcīnījusi sešas uzvaras un kopumā ar 20 iegūtiem punktiem turnīra tabulā atrodas pirmajā vietā. Iepriekšējo gadu turnīri rāda, ka, vidēji aplī ievācot šādu ražu, var pietikt arī zeltam, taču – čempionāts ir maratons, nevis sprints, un lielākie pārbaudījumi komandai, kas ziemā praktiski izveidota no jauna, vēl tikai priekšā. Kopumā turnīrs notiks trīs apļos. Bet sastāvs „Daugavai” ir kaujasspējīgs, un to novērtējuši arī Latvijas izlases treneri – maija beigās pirmo reizi izsaukumu uz valstsvienību saņēma vārtsargs Artūrs Vaičulis un pussargs Gļebs Kļuškins, bet aizsargam Pāvelam Mihadjukam tā bija atgriešanās pēc ilgāka pārtraukuma.

Jāpiebilst, ka četras komandas aizvadījušas pa astoņām spēlēm, attiecīgi situācija kopvērtējumā pēc pirmā apļa var pamainīties, jo „Daugavai” aiziet garām var gan „Skonto”, gan FK „Ventspils”, kuru rēķinā pa 18 punktiem. Ventspilnieki, otrajā puslaikā gūstot četrus vārtus, ar 4:0 pārspēja „Metta/Latvijas Universitāti”, bet skontieši pamocījās ar Jūrmalas „Spartaku” – 2:1, abi precīzie sitieni Valērija Šabalas kontā. 18 gadus vecais uzbrucējs septiņās spēlēs guvis septiņus vārtus un bombardieru sarakstā izvirzījies līderpozīcijās.

Viņam ar pieciem vārtu guvumiem seko uzreiz pieci futbolisti, tostarp Daugavpils „Daugava” pussargs Andrejs Kovaļovs, kurš brīvdienās pirmais šosezon Latvijas čempionātā atzīmējās ar „hat trick”, raidot trīs bumbas kaimiņu „Ilūkste NSS” vārtos. Čempioni triumfēja ar 5:0, bet kopvērtējumā atrodas vien ceturtajā vietā, zaudējusi „Skonto” un Ventspilij, bet ar Liepāju un Rīgas „Daugavu” spēlējusi neizšķirti – pirmajam aplim pārāk daudz klupienu.

Tagad virslīgā divu nedēļu pauze, bet futbols turpinās ar izlašu spēlēm – Latvijas valstsvienība piektdien Pasaules kausa kvalifikācijas mačā Rīgā uzņems grupas līdervienību Bosniju un Hercegovinu.

REZULTĀTI. FUTBOLS

„SMSCredit.lv virslīga”

FK „Jelgava” – Rīgas „Daugava” 0:3 (0:1), Suračs (22. un 55.), Petrenko (90., savos vārtos).

Daugavpils „Daugava” – Ilūkstes „NSS” 5:0 (2:0), Kovaļovs (19., 55. un 74.), Ziziļevs (43.), Babatunde (50.).

Jūrmalas „Spartaks” – „Skonto” 1:2 (1:2), Garsija (10.); Šabala 26. un 35.).

FK „Ventspils” – „Metta/Latvijas Universitāte” 4:0 (0:0), Jančuks (50.), Dubra (55.), Kurakins (62.), Žigajevs (75.).

„Liepājas metalurgs” – FC „Jūrmala” 2:0 (1:0), Kalns (35. no 11m), Afanasjevs (48.).

1. Rīgas „Daugava” 20 punkti (9 spēlēs), 2. „Skonto” 18 (8), 3. FK „Ventspils” 18 (8), 4. Daugavpils „Daugava” 17 (9), 5. „Liepājas metalurgs” 16 (8), 6. „Spartaks” 13 (9), 7. FC „Jūrmala” 8 (9), 8. FK „Jelgava” 5 (9), 9. „Ilūkstes NSS” 4 (8), 10. „Metta/Latvijas Universitāte” 1 (9).