Rīgas “Dinamo” cienīgā cīņā piekāpjas KHL līderei “Lokomotiv” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” kārtējās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma sērijas pirmajā mačā otrdien ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) piekāpās līgas līderei Jaroslavļas “Lokomotiv”.
Līdz ar to šajā mačā Rīgas “Dinamo” piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas, bet “Lokomotiv” guva vienpadsmito panākumu pēc kārtas.
Vienīgos vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Lauris Dārziņš.
Pirmo trešdaļu pārliecinošāk aizvadīja “Lokomotiv” komanda, bet dažbrīd labus uzbrukumus veica arī rīdzinieki, kas astotajā minūtē ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Šis mazākums gan bija ļoti nepārliecinošs un mājinieki aizsargājās pārliecinoši, izvairoties no bīstamiem momentiem.
Trešdaļas 12.minūtē pirmoreiz šosezon laukumā izgāja Māris Jass un uzreiz izveidoja bīstamu momentu, kas noslēdzās ar abu komandu hokejistu grūstīšanos un abpusēju noraidījumu. Trešdaļas otrajā pusē daudz bīstamākus momentus izveidoja “Lokomotiv” komanda, bet rezultāts tā arī netika atklāts.
Otrajā trešdaļā jau “Lokomotiv” komandai piederēja ļoti izteikts pārsvars un 20 minūšu laikā Rīgas “Dinamo” veica tikai divus metienus pa vārtiem. Šoreiz “Lokomotiv” savas iespējas izmantoja un guva divus vārtus. Vispirms septītajā minūtē izcēlās zviedru aizsargs Stafans Kronvals, kurš sekmīgi pieslēdzās uzbrukumam un uzcēla ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī. Savukārt 16.minūtē Emīls Gaļimovs panāca 2:0, kad uzņēma ripu aizvārtē, droši tika vārtu priekšā un pārspēja Jūakimu Ēriksonu.
Trešdaļas beigās Jass atstāja rīdziniekus mazākumā, bet šīs divas minūtes tika izturētas un pēc otrās trešdaļas viesi zaudēja ar 0:2.
Izšķirošajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” centās darboties aktīvi un sestajā minūtē ieguva vairākumu, turklāt to izdevās izmantot – pēc Tomāša Kundrāteka metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Dārziņš, kurš nekļūdījās un samazināja deficītu līdz 1:2. Drīz vien arī Rīgas “Dinamo” izturēja mazākumu. Kaut pārsvars joprojām piederēja ļoti aktīvi spēlējošajiem “Lokomotiv” hokejistiem, Latvijas komanda darbojās cienījami.
Priekšpēdējā minūtē Rīgas “Dinamo” nomainīja Ēriksonu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr šādi tika nospēlēts vien dažas sekundes – “Lokomotiv” uzvarēja iemetienā un ripu tukšos vārtos ieraidīja Jegors Averins, noslēdzot cīņu ar rezultātu 3:1.
Šajā mačā Rīgas “Dinamo” sastāvā debitēja aizsargs Māris Jass, kurš sezonas sākumā bija bez kluba. Tiesa, viņš darbojās uzbrucēja pozīcijā.
Rīgas “Dinamo” vārtus sargāja Jūakims Ēriksons, bet “Lokomotiv” vārtos bija šī brīža līgas labākais vārtsargs Aleksejs Murigins, kurš pirms šī dueļa savos vārtos vidēji bija ielaidis vien 0,55 ripas un atvairījis 97,5% pretinieku raidījumu. Šosezon Murigins septiņas reizes atstājis savus vārtus neieņemtus.
Kā zināms, ar komandu izbraukuma sērijā nav devušies trīs savainotie hokejisti – aizsargi Oskars Cibuļskis un Aleksandrs Jerofejevs, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs.
Tāpat Rīgas “Dinamo” sastāvā mačā ar “Lokomotiv” uz treneru soliņa debitēja soms Raimo Helminens, kurš ir galvenā trenera Kari Heikiles palīgs.
Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā rīdzinieki ceturtdien samēros spēkus ar Ufas “Salavat Julajev”, kas iepriekšējās astoņās spēlēs izcīnījusi septiņas uzvaras, bet sestdien tiksies ar Magņitogorskas “Metallurg”.
Rīgas klubam pirms šīs spēles bija gandrīz nedēļu ilgs pārtraukums, bet iepriekšējā nedēļā tika aizvadīta divu mājas spēļu sērija, kurā nācās piekāpties Magņitogorskas klubam (1:2) un “Salavat Julajev” (3:5).
Rīdzinieki tagad piedzīvojuši jau piecus zaudējumus pēc kārtas.