Latvijā
Rīga

Rīgas dome noraida piešķirt “Rīgas satiksmei” vēl 9,6 miljonus eiro 0

Rīgas domes deputāti šodien sēdē noraidīja priekšlikumu SIA “Rīgas satiksmei” (RS) neizmaksāt plānotos 9,6 miljonus eiro.

Rīgas pašvaldības 2017.gada budžeta grozījumos ietverta sadaļa, kura paredz izmaksāt RS 9,6 miljonus eiro, taču domes deputāts Juris Pūce (LA) rosināja šos līdzekļus uzņēmumam nepiešķirt. Viņaprāt, no RS puses trūkst pamatojuma šādu līdzekļu pieprasījumam.

Pūce arī vairākkārt norādīja, ka uzņēmuma darbībā jau ilgstoši novērojamas problēmas ar maksātspēju, un pauda neizpratni – cik ilgi domes sponsorēs RS pastāvēšanu.

Savukārt RS pārstāve Baiba Bartaševiča aģentūrai LETA skaidroja, ka šis finansējums paredzēts, lai segtu zaudējumus par pasažieru pārvadāšanu ar atlaidēm.

“Rīgas dome RS dotācijas par pasažieru pārvadāšanu ar atlaidēm piešķir pa daļām, nevis visu vienā maksājumā, jo atlaižu saņēmēju skaits tiek nepārtraukti papildināts, tāpēc bieži vien precīzi prognozēt nepieciešamos līdzekļus nav iespējams,” skaidroja pārstāve.

Līdz ar to zaudējumi uzņēmumam rodas tikai pildot sociālo funkciju un dome tos sedz maksājumus veicot pēc tam.

Šogad RS kopumā no pašvaldības budžeta saņēmusi jau 97,4 miljonus eiro.

Izskatot šī gada budžeta grozījumus, atbalstīts tika deputāta Vadima Baraņņika (S) iesniegums, kurā viņš norādīja, ka Rīgas pašvaldības kontā no Satiksmes ministrijas ieskaitīti līdzekļi par pasažieru pārvadājumiem 768 544 eiro apmērā. Šie līdzekļi aprēķināti veicot to kompensāciju precizēšanu, kuras izmaksātas 2016.gadā.

Baraņņiks līdzekļus piedāvāja iekļaut budžeta grozījumu sadaļā “valsts budžeta transferti” un par atbilstošu summu palielināt izdevumus programmai “Sabiedriskā transporta pakalpojumi Rīgas pilsētā”.

Deputāti ilgstoši diskutēja par dažādām Rīgas pašvaldības 2017.gada budžeta grozījumu sadaļām, bet beigās grozījumus atbalstīja paredzot, ka budžeta ieņēmumi palielināsies par 1,19 miljoniem eiro, bet izdevumi – par 1,17 miljoniem eiro.

Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumu palielinājumu, ņemot vērā deputāta Baraņņika priekšlikumu, veido 1,6 miljoni eiro no valsts budžeta transfertu maksājumiem un 376 587 eiro budžeta iestāžu ieņēmumu pieaugums.

Veicot grozījumos pašvaldības pamatbudžetā, izdevumus plānots palielināt par 1,17 miljoniem eiro – 376 587 eiro tiks segti no budžeta iestāžu ieņēmumiem, 13 585 eiro ir dotācijas no pašvaldības vispārējiem ieņēmumiem, savukārt 824 235 eiro ir valsts budžeta transferti.

LA.lv