×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

“Rīgas Melnā Balzama” radītāja piemiņas vietas izveidei plāno izdot aptuveni pusmiljonu (2)

"U-R-A" arhitektu vizualizācija."U-R-A" arhitektu vizualizācija.

Konkursā par “Rīgas Melnā Balzama” receptūras pamatlicēja – aptiekāra Abrahama Kunces – piemiņas vietas izveidi un Alberta laukuma labiekārtojumu” 1. vietu ieguvis radošās apvienības “U-R-A” arhitektu piedāvājums, kura centrālais objekts iecerēts “Rīgas kuģis”, pavēstīja konkursa rīkotāji.

Radošās apvienības “U-R-A” arhitektu darbs paredz veidot Alberta laukumu kā vietu, kura atspoguļo Rīgas senāko vēsturi. Kā laukuma centrālais objekts iecerēts “Rīgas kuģis”, ko iezīmē kuģa siluetā veidots iedziļināts amfiteātris un sausā strūklaka, ko nākotnē nomainīs instalācija ar stikla pārsegumu, zem kura eksponētas arheoloģiskajos izrakumos atrastās vēsturiskās liecības. “Rīgas kuģi” ieskauj viļņu formā veidoti pakāpieni. Laukumā paredzēts iekodēt arī citas vēsturiskās metaforas – līvu ciemu, Rīdzenes upi, senās ostas krastus.

Savukārt atgādinājums par Kunces veikumu tiks iemūžināts spirāles formas vides mākslas objektā, kura veidolā var nolasīt “Rīgas Melnā Balzama” pudeles siluetu. Instalācijas nosaukums ir “Kunces dzīves spirāle”. Objektā varēs staigāt kā pa tuneli, fotografēties un izlasīt interesantus faktus par receptūras autoru.

Piemiņas vietas izveidē AS “Latvijas balzams” kopīgi ar Rīgas domi ieguldīs apmēram pusmiljonu eiro, plānojot koncepciju daļēji realizēt līdz nākamā gada augustam, informē “Amber Beverage Group” stratēģiskā mārketinga vadītājs un skiču konkursa žūrijas priekšsēdētājs Valters Kaže. Finansējuma lielākā daļa būs nepieciešama Alberta laukuma sakārtošanai, tostarp arheoloģiskajiem darbiem un inženiertīklu izbūvei un strūklakas izveidei.

Konkursā 2. vietu ieguvis SIA “Variant Studio” projekts, savukārt 3. prēmiju par interesantāko Alberta laukuma un A.Kunces piemiņas objekta risinājumu žūrijas komisija piešķīrusi SIA “CORE projekts” un tēlnieces Olgas Šilovas kopdarbam. Kopumā konkursā tika iesniegti deviņi darbi.

Ideju konkursa rezultātā ir iegūti praktiski risinājumi Alberta laukuma attīstības koncepcijai, kas būs pamatā laukuma tālākās attīstības projektu izstrādei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Konkursi un arheoloģija- divi atslēgas vārdi, kas norāda uz neiespējamību projektu realizēt līdz nākamā gada augustam

  2. Es saprotu, ka vajag tur visadus materialus kubikmetriem, un pasaulslavenus dizainerus, bet nu vai tiesam tai rijibai nav mera? Nu nespeju es saprast kur tadi cipari rodas. Gribu dzimtene atgriezties, bet sitada nav iespejams dzivot.

Draugiem Facebook Twitter Google+