×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgas pils žāvēšanai piesaistīti Vācijas speciālisti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tā kā Rīgas pils samirkušo konstrukciju žāvēšana un dezinfekcija šobrīd ir būtiskākais uzdevums, tādēl palielināts objektā nodarbināto skaits un darbiem piesaistīti labākie speciālisti no Vācijas. Rīgas pils rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2015. gada 1.novembrim, informē pilnsabiedrība SBRE.

Pašlaik Rīgas pilī dienā vidēji strādā 160 speciālisti, bet vēl 90 nodarbojas ar dažādu Rīgas pilij nepieciešamo priekšmetu restaurāciju vairākās darbnīcās visā Latvijā.

Austrumu piebūvē tiek veikti pamatu pastiprināšanas darbi un pāļu izbūve, kas bija apturēti vēsturisku konstrukciju atklāšanas un izmainīto projekta risinājumu izstrādes dēļ. Tāpat tiek pabeigta pārseguma siju protezēšana un pastiprināšana.

Priekšpils daļā ir pabeigta jumta nesošo konstrukciju izbūve virs Rīgas pils konventa ziemeļu daļas, notiek nesošo konstrukciju izbūves darbi virs Parādes kāpņu telpas un uzsākti darbi virs Svētku zāles, savukārt Preses centra ēkai tiek mainīts māla kārniņu jumta segums.

Sadarbībā ar Vācijas uzņēmuma “Otto Richter Gmbh – Die Feuchteklinik” speciālistiem, ir sākti žāvēšanas un dezinfekcijas darbi, tādejādi risinot ugunsgrēkā cietušās Rīgas pils samirkušo mūru lielāko problēmu. Līdz šim ir veikta Galvenās kāpņu telpas, Parādes kāpņu telpas, Ģērboņu zāles, Zilā foajē un Baltās zāles dezinfekcija.

Jau pilnībā ir pabeigta grīdas siju protezēšana Baltajā zālē un uzsākti Baltās zāles restaurācijas darbi. Līdzko tiks pabeigti ēkas žāvēšanas darbi, restaurācijas speciālistu skaits Rīgas pilī tiks palielināts.

Jau pašlaik ir pabeigta inženiertīklu stāvvadu un maģistrāļu izbūve un iekārtu apsaiste priekšpilī, dažādās restraurācijas darbnīcās visā Latvijā tiek veikti pils logu restaurācijas darbi, kurus plānots pabeigts jau šā gada rudenī. Paralēli notiek iekšdurvju un apkārtmūra žoga restaurācija, bet Svētku zāles gleznu restaurācijas darbi ir paveikti.

Tāpat darbnīcās tiek veikta lustru, mēbeļu un reprezentācijas aprīkojuma restaurācija, kā arī kopiju izgatavošana priekšmetiem, kuriem izstrādāti projekta risinājumi vai ir pieejami prototipi.

Jau vasarā uzsākta pils dārza labiekārtošana, kā pirmo veicot celiņu segumu izbūvi. Šā gada rudenī pilnībā tiks pabeigta Rīgas pils fasāžu un logu restaurācija, kā arī noslēgta ēkas pastāvīgo jumtu izbūve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+