×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija būvvaldei iesaka neatbalstīt Okupācijas muzeja rekonstrukciju (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija Rīgas pilsētas būvvaldei iesaka neatbalstīt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu, aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas pilsētas arhitekta birojā.

Arhitekta kolēģija nosūtījusi būvvaldei atzinumu, kurā norāda, ka Okupācijas muzeja piebūve pašreiz plānotajā veidolā neatbilst uzstādījumam par tās līdzību vai analoģiju ar Vecrīgas viduslaiku, apbūves struktūras atjaunošanu, tostarp būvlaidi, fasāžu dalījumu, tradicionālajiem materiāliem.

“Arī vērtējot no 20. gadsimta pilsētbūvnieciskās situācijas nostiprināšanas skatu punkta – konkrētais priekšlikums to neharmonizē,” uzskata eksperti.

Atzinumā uzsvērts, ka rekonstrukcijas projekts “deformē objekta kultūrvēsturisko vērtību un pastiprina tā neiederību Vecrīgas ainavā un panorāmā, tādējādi disonējot ar koncepciju par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm”.

Arhitektu kolēģija atzīmē, ka būvniecības iecerei kopš idejas prezentācijas 2001.gadā nav tikusi organizēta publiskā apspriešana.

“Būvniecības iecere kopumā neatbilst arhitektoniskās kvalitātes principam un projektam nepieciešami kvalitatīvi uzlabojumi. Iesakām neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu konkrētajai būvniecības iecerei un apsvērt iespēju uzdot par pienākumu iesniedzējam novērst konstatētās nepilnības,” teikts atzinumā.

Lēmums par to, vai atļaut uzsākt muzeja piebūves celšanu jāpieņem Rīgas pilsētas būvvaldei.

Jau ziņots, ka projekts “Nākotnes nams” iecerēts kā daļa no padomju okupācijas varas upuru piemiņas memoriāla, kas veidots pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres. Pērn augustā valdība atbalstīja 7,4 miljonu eiro piešķiršanu memoriāla kompleksa izveidei. Kompleksa būves pirmā kārta – Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves celtniecība – jāpabeidz līdz 2016.gada 1.oktobrim.

20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli Kultūras ministrijai ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Birkerta iecerēto piebūvi “Nākotnes nams”, jo tā sabojāšot ēkas izskatu. Arī arhitekte Zaiga Gaile uzsākusi parakstu vākšanu, pieprasot sakopt un saglabāt Latvijas Okupācijas muzeja ēku esošajā veidolā, jo pārbūvēta un pārdēvēta, tā, viņasprāt, zaudētu arhitektūras vērtību un savas sūtības simbolisko svaru.

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija ir Rīgas pilsētas arhitekta biroja izveidota profesionāla padomdevēju institūcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. To, ka Gaile darbojas netīriem paņēmieniem, sen nepārsteidz; pārsteidz jaunākās paaudzes Gvido Princis, kas arī nostājies uz renegāta takas.

 2. Būs Vienotās Krievijas sadarbības partneru rokās jo vairāk šādus spriedumus no tās atbalstītājiem varam sagaidīt.

 3. Latvijā atgriežas. Tikai kolaboranti var tā rīkoties. Šie kēmi tēlos vienalga ko lai izpatiktu saviem kungiem. Tā ir łoti nevēlama un apdraudoša parādība.

 4. Jēziņ, nu cik var gremot to košļeni, vārdā okupācija? Spļaujiet tak ārā – reku Junkers jums ir sagatavojis nesalīdzināmi asākas izjūtas!

 5. Vārds vietā, tomēr Atbildēt

  kā tad ir pareizi, arhitekta (kura tieši?) vai tomēr arhitektu kolēģija (vārds kolēģija norāda uz daudzskaitlīgu grupu).

 6. Cik cilvēki sastāda šo kolēğiju?
  Vārdus, lūdzu.
  Varbūt kolēģija ir vienpersoniska?

 7. Kas tad jums aizliedza visus šos gadus analizēt un apspriest piebūvi? Tagad nu pēkšņi Gailei sametās bail, ka tas aizēnos viņas Lipkes šķūni? Kā vēl varētu ieriebt valstij un tautai? Varbūt pārdaugavas monstru pārnes un novietot blakus Brīvības piemineklim? Kur tad Gaile klusēja, kad šo Latvijā galīgi neiederīgo monstru kolēģi pasniedza kā augstāko sasniegumu ? Vai arī pati grib sev to vietiņu pievākt?

 8. gailene bīda savu kremlinu poziciju …

 9. Bēdīgi. ka šie cilvēki gājuši Zaigas Gailes intrigu pavadā.

Draugiem Facebook Twitter Google+