×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

“Rīgas satiksmes” autobusu konkursā iesniegtās sūdzības izskatīs lidz oktobra vidum

solaris5091

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) apņēmies Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” jauno autobusu piegādes konkursā iesniegtās sūdzības izskatīt līdz 18.oktobrim, liecina paziņojums biroja mājaslapā.

Sūdzības konkursā iesnieguši divi komersanti – persona apvienība, kas sastāv no automašīnu tirgotāja “Domenikss” un bankas “Swedbank”, ka arī Nīderlandes uzņēmums “VDL Bus & Coach”, kā piedāvājumu izpildīt paredzējis bija Jelgavas automobiļu ražošanas uzņēmumam “Amo Plant”.

“Amo Plant” komunikācijas direktors Igors Graurs iepriekš pastāstīja, ka kompānijai nav skaidra konkursa pretendentu vērtēšanas procedūra, kā arī tas, kāpēc “VDL Bus & Coach” piedāvājums no pretendentu saraksta tika izslēgts jau februārī, bet par to paziņoja tikai septembrī.

Savukārt “Domenikss” pārstāvji norādīja, ka nebija apmierināti ar konkursa pretendentu vērtēšanas procedūru un uzvarējušā pretendenta tehnisko piedāvājumu.

“Rīgas satiksmes” konkursā par jaunu zemās grīdas autobusu iegādi uzvarēja Polijas uzņēmums “Solaris Bus & Coach S.A.” (“Solaris”). Starp pusēm plānots slēgt līgumu, kas paredz 175 autobusu (115 – 18 metrus garu un 60 – 12 metrus garu) iegādi par kopējo summu 58,3 miljoni eiro (40,9 miljoni latu). Saskaņā ar konkursa noteikumiem pasūtītājam ir tiesības līguma darbības laikā palielināt iepirkuma apmēru par 30%, tādēļ iepirkuma līguma kopējā summa ir 75,808 miljoni eiro (53,3 miljoni latu) un paredzēs maksimāli 228 autobusu iegādi.

Autobusi “Solaris” jāpiegādā piecu gadu laikā, un pirmie spēkrati Rīgā varētu parādīties aptuveni astoņus mēnešus pēc līguma noslēgšanas.

Jaunie autobusi būs aprīkoti ar apsildes, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtām, izbīdāmu platformu invalīdiem, integrētu borta informācijas sistēmu, automātisku iekārtu ugunsgrēka dzēšanai dzinēja kamerā, braukšanas dinamikas regulēšanas sistēmu, iekšējiem LCD monitoriem, kā arī informācijas un sakaru iekārtām informācijas pārraidīšanai. To garantija būs trīs gadi vai 200 tūkstošu kilometru nobraukums, bet paredzētais kalpošanas laiks – 12 gadi.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +17.4
Daugavpils +15
Saldus +14
Liepāja +13.4
Jelgava +15
Ventspils +13.8
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+