×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Rīgas Zoodārzā atkal būs apskatāmi pingvīni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vēlā pirmdienas, 23. maija, vakarā Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradās 14 Humbolta pingvīni no vairākiem Eiropas zoodārziem, LA.lv uzzināja zoodārzā.

Šeit, Flamingu mājā, tie uzturēsies trīs mēnešus ilgu karantīnas laiku līdz septembra sākumam, pirms aizceļošanas uz Āziju. Zooloģiskā dārza apmeklētāji varēs aplūkot neparastos ciemiņus visu vasaru, savukārt zoodārza darbinieki varēs papildināt pieredzi un profesionālās zināšanas, kopjot un aprūpējot vienu no pasaulē apdraudētajiem putniem, pauda zoodārza pārstāve Laura Līdaka.

Ar LMT atbalstu ikviens no no 27. maija trīs mēnešu garumā varēs seko pingvīnu gaitām arī tiešraidē.

14 Humbolta pingvīni atceļojuši no vairākiem Eiropas zoodārziem, un tajā ietilpst četri pieauguši putni (divi tēviņi un divas mātītes) un desmit 2014. gadā izšķīlušies jaunuļi (Humbolta pingvīni dzimumgatavību sasniedz triju gadu vecumā).

Lai uzņemtu pingvīnus, Flamingu mājas ibisu ziemas telpu rūpīgi sagatavoja atbilstoši karantīnas nosacījumiem un pingvīnu īslaicīgas turēšanas prasībām. Tajā ir uzstādīti kondicionieri, kas telpā uzturēs pastāvīgu temperatūru no +10° līdz +15°, sienas pārklātas ar viegli kopjamu materiālu.

Līdaka pibilda, ka putni pēc atbraukšanas jūtas labi. Pārcietuši medicīnisko apskati, pingvīni ātri sapulcējās grupā un pēc neilga laika droši metās baseinā, lai baudītu draisku peldi pēc turpat 20 stundu ilgā ceļojuma transporta kastēs.

Rīgas zoodārzs pingvīnu pārturēšanai karantīnas apstākļos izraudzīts jau vairākkārt, jo Latvija ir viena no retajām Eiropas Savienības valstīm, kurā nav konstatēta putnu gripa. Iepriekšējos gados zooloģiskā dārza darbinieki jau ieguvuši pieredzi, aprūpējot divas pingvīnu grupas karantīnas apstākļos. 2012. gadā karantīnas laiku Rīgā pavadīja trešie lielākie pingvīni pasaulē – Džentū pingvīni, bet 2013. gadā – grupiņa Humbolta pingvīnu.
Humbolta pingvīni iekļauti apdraudēto sugu Eiropas programmā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.6
Alūksne +19.0
Daugavpils +16.4
Saldus +20
Liepāja +18.8
Jelgava +20
Ventspils +14.3
Limbaži +19
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+