×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīkos publisku diskusiju par Strēlnieku laukuma kompleksa attīstību (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) otrdien, 30. jūnijā plkst.17, aicina arhitektus uz publisku diskusiju par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekta un Strēlnieku laukuma attīstības norisēm. Diskusija notiks Latvijas Arhitektu savienības lielajā zālē, pastāstīja LAS sabiedrisko attiecību konsultante Anda Avena.

Diskusijā piedalīsies arhitekte Zaiga Gaile, akadēmiķis un RTU profesors Jānis Krastiņš, žurnāla “Latvijas Architektūra” galvenais redaktors Jānis Lejnieks un “Taktila Arhitektūra” biroja vadītāja, Padomju Okupācijas upuru piemiņas Memoriāla ieceres autore, arhitekte Ilze Miķelsone. Diskusiju vadīs Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas autora, arhitekta Gunāra Birkerta Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves un piebūves projekts jeb “Nākotnes nams” pēdējos mēnešos ir kļuvis par diskusiju objektu arhitektūras nozares pārstāvju vidū. Vienlaikus, ņemot vērā gan muzeja ēkas un plānotās piebūves centrālo novietojumu galvaspilsētā, gan Okupācijas muzeja nenoliedzami būtisko lomu Latvijas vēstures glabāšanā un muzeja praktiskās vajadzības šī mērķa īstenošanā, projekta iecere un tās tālākā virzība ir kļuvusi par aktuālu tēmu arī plašākai sabiedrībai, norāda Avena.

Latvijas Arhitektu savienība aicina nozares pārstāvjus uz atklātu un profesionālu diskusiju par Strēlnieku laukuma un Okupācijas muzeja paplašināšanas iespējām un risinājumiem, skatot pārbūves projektu kontekstā gan ar kopējo Strēlnieku laukuma attīstību, gan ar piebūvi cieši saistīto Okupācijas upuru piemiņas memoriālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gaile strādā Maskavai par labu un ar visām četrām un negodīgiem un netīriem, līdzekļiem!

  2. Trakie “architekti” neliekas mierā; tipiska Gaile; atbalstu Birkerta piebūvēs būvniecību!

  3. Kur snaudulīgie arhitekti bija agrāk? Šī vēlīnā sarosīšanās izskatās vai nu pēc latviešu mentalitātei diemžēl ļoti atbilstīgas skaudības un gļēvuma, vai klaja mēģinājuma muzeju iedragāt, kas jau nu ļoti priecētu kaimiņvalstu režīma apoloģētus un padomju mentalitātes kopējus čekas maisu neatvērtajā sabiedrībā. Protams, bez troļļīgajiem pret ārzemju latviešiem vērstiem komentāriem arī šajā sakarā neiztikt. Kārtējā ‘smukā’ hibrīdkara taktika, bravo!

  4. To piebūvi nevajag. Nevajag sakropļot vēstures liecības. Un pēc kā izskatās mūsu gaismas šķūnis??? Cik izmaksā tā uzturēšana. Tos svešzemju arhitektu Birketa darbus nevajag realizēt uz Latvijas zemes, jo tas neatbilst latviešu mentalitātei. Rīgai un Latvijas zemei ir jāsaglabā sava seja un nav jākļūst svešzemju seju.

Draugiem Facebook Twitter Google+