Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Rokkafejnīcā skanēs dziesmas ar Agitas Dragunas dzejas vārdiem

Foto no A. Dragunas personiskā arhīvaFoto no A. Dragunas personiskā arhīva

Dziesmu vakaru koncertciklā 5. jūnijā plkst. 19 Latvijas 1.Rokkafejnīcā Reiterna Nams notiks dzejnieces Agitas Dragunas autorvakars, kurā savas dziesmas ar dzejnieces vārdiem dziedās dziesminieki Dinārs Gulbis, Jānis Cirvelis un Pēteris Draguns, vēsta pasākuma rīkotāju pārstāvis Imants Kulinskis.

Vakara otrajā daļā Arnis Miltiņš ar draugiem dziedās jaunākos fragmentus no sava topošā mūzikla “Kaiju kalns” ar Agitas Dragunas libretu.

Dziesminieku koordinatore Inese Sērdiene raksta: “Agitas dzeja tāpat kā personība – trausla, bet neatkarīga, tieša un atklāta. Darbos jaušams kas cēls un pārlaicīgs, un reizē skaistums vienkāršībā”.
Samērā bieži dziesmu vakaros bijuši dziesminieku autorvakari, bet šoreiz kā pamatautoru dziesmu vakarā aicinām tieši dzejnieci – Agitu Dragunu, kuru no dziesminieku pasākumos klātesošajiem autoriem visdāsnāk komponējuši latviešu dziesminieki.

Dzejniece, rakstniece un dramaturģe Agita Draguna sarakstījusi divus dzejas krājumus “Līdzsvara robežas” (1999) un “Prāts” (2004). Viņas dzeju komponējuši Edgars Šubrovskis (‘Hospitāļu iela’), Pēteris Draguns (‘Spārni’), Arnis Miltiņš, Andris Mičulis, Jānis Cirvelis, Dinārs Gulbis, Zane Daugule, Ieva Marta Graudiņa, Anita Grieze un citi. Agitas dzeja tulkota angļu, vācu, zviedru, lietuviešu un ukraiņu valodā, arī pati atdzejo Omara Haijāma rubajas, Arsēnija Tarkovska, Semjona Haņina, Antonija Makanna un citu autoru dzeju. Piedalās ar dzejas lasījumiem Dzejas dienās, starptautiskos festivālos, dziesminieku saietos un koncertos, kā arī pati piedalās šo pasākumu rīkošanā. Periodikā publicēta novele “Aiza”, miniatūru cikls “Septiņas lūgsnas”, topošā romāna “Asfalts” fragmenti u.c. Nacionālajā lugu konkursā godalgota Agitas senlatviska traģēdija dzejā “Pasargātie” (2006) un librets muzikālai izrādei “Kaiju kalns” (2004), kas jau iestudēts amatierteātros, tāpat monodrāmas “Plaisa” un “Aiza”. Raksta arī literatūrkritiskus un publicistiskus darbus.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+