×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Ronis gaida FM vērtējumu par jaunu vilcienu iepirkumu

sliedes

Satiksmes ministrs Aivis Ronis sagaida, ka Finanšu ministrija rūpīgi izvērtēs, kāpēc Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) iepriekšējā vadība nav vērtējusi vērienīgā AS “Pasažieru vilciens” (PV) jaunu vilcienu iepirkuma līgumu no tā izpildāmības viedokļa, acīmredzot pieļaujot, ka līgumā ir iekļauti nosacījumi, kas ir neskaidri un nav izpildāmi, aģentūrai LETA atzina satiksmes ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds.

25.maijā pēc sarunām Eiropas Komisijā (EK) nolemts piedāvāt Spānijas uzņēmumam “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) grozīt jauno vilcienu iepirkuma līgumu, lai varētu saņemt Eiropas Savienības finansējumu.

Ronis no PV valdes sagaida aktīvu rīcību tuvākajās dienās, lai piedāvātu turpmākos risinājumu scenārijus saistībā ar vērienīgā jaunu pasažieru vilcienu iepirkuma līguma grozījumiem.

Kā apliecina sarunas EK, Satiksmes ministrija un šī valdība kopumā ir rūpīgi sekojusi iepirkuma procesam un savlaicīgi identificējusi potenciālos riskus, tādējādi novēršot neparedzamu seku iestāšanos, atzīmēja Freidenfelds. Viņš apliecināja, ka Ronis vakar saņēmis informāciju no PV, Satiksmes un Finanšu ministrijas pārstāvjiem, kuri Briselē tikās ar EK pārstāvjiem, kuri pārrunāja turpmāko virzību saistībā ar noslēgto līgumu par jaunu vilcienu iepirkumu.

Kā sarunā ar biznesa portālu “Nozare.lv” uzsvēra PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis, termiņi, kuru laikā jāvienojas ar Spānijas uzņēmumu CAF, “ir paši īsākie”. “Jāstrādā ir ātri un efektīvi. Vienošanās būtu jāpieņem jau nākamās nedēļas laikā,” sacīja Birkmanis.

PV vadītājs informēja, ka 26.maijā plkst.12 tiks sasaukta uzņēmuma PV valdes sēde, lai tālāk virzītos iesāktais jauno vilcienu iepirkumu process un lai sagatavotu priekšlikumus valdībai, kur arī tiks skatīts jautājums par jauno vilcienu iegādi.

Satiksmes ministrijas (SM), PV un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji tikās ar EK pārstāvjiem, lai noskaidrotu komisijas viedokli par jauno vilcienu iepirkuma līgumu.

EK iepriekš brīdinājusi Latviju, ka, turpinot īstenot PV un Spānijas uzņēmuma CAF parakstīto jauno pasažieru vilcienu piegādes līgumu, tai var pašai nākties maksāt 100 miljonus latu, kuri iepirkumā paredzēti kā ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums. Jauno vilcienu iepirkuma kopējās izmaksas tiek plānotas 144 miljoni latu, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs 100 miljoni latu. Savukārt otra līguma daļa paredz šo vilcienu uzturēšanu 30 gadu periodā. Kopumā līguma vērtība ir 610,76 miljoni eiro (429,24 miljoni latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+