×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Rundāles pilī sākusies BBC seriāla “Karš un miers” filmēšana

Foto: LETAFoto: LETA

Rundāles pilī otrdien sākusies “British Broadcasting Corporation” (BBC) miniseriāla “Karš un miers” filmēšana, aģentūrai BNS pastāstīja projekta Latvijas puses pārstāve Annija Tetere.

Televīzijas filmas “Kara un miera” epizodes Latvijā tiks filmētas tikai Rundāles pilī, kur filmēšana norisināsies līdz 5. martam. Miniseriāla filmēšana galvenokārt norit Pēterburgā un Viļņā.

“Filmēšanas objekti tiek izvēlēti atbilstoši scenārijā pieprasītajam, un šajā gadījumā tika meklēta krievu aristokrātu muiža un citi 19. gadsimta interjeri, kurus varam atveidot Rundāles pils telpās,” aģentūrai BNS paskaidroja filmas producents Gerijs Taks (Gary Tuck).

Viņš arī informēja, ka filmā piedalās Lielbritānijas aktieri, bet masu skatu dalībnieki tiek piemeklēti no Latvijas aktieru un talantu datubāzēm. Savukārt filmēšanas komandu veido Lielbritānijas un Lietuvas kino profesionāļi, bet Latviju pārstāv tikai neliela daļa filmēšanas grupas, objektu un aktieru atlases menedžeri, gaismošanas meistari, kā arī transporta koordinatori.

“Visbiežāk konkrētu valsti kā filmēšanas vietu izvēlas atbilstošu lokāciju – filmēšanas objektu – dēļ. Un, ja tiek izvēlēta Latvija, tad parasti arī liela daļa filmēšanas komandas tiek angažēta uz vietas. Šajā gadījumā galvenokārt filmēšana norit Pēterburgā un Viļņā,” uzsvēra Taks.

Kādā no BBC pārstāvētajiem televīzijas kanāliem filmu paredzēts izrādīt 2016. gadā.

Filmas scenārija autors ir Endrjū Deiviss (Andrew Davies), režisors – Toms Hārpers (Tom Harper). Natašas Rostovas lomā filmējas Lilī Džeimsa, Pjēru Buzuhovu atveidos amerikāņu aktieris Pols Dano, Andreju Bolkonski – Džeimss Nortons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+