×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

SAB vadītājs: bija pietiekami nopietni riski, lai Brokai atteiktu pielaidi valsts noslēpumam (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Riski, lai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) atteiktu pielaidi valsts noslēpumam, bija pietiekami nopietni, intervijā Latvijas Televīzijai atklāja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

SAB vadītājs sacīja, ka riski izvērtēti kā nopietni, tomēr nedz sabiedrība, nedz pati Broka par lēmuma iemesliem neuzzinās. “Tā ir klasificēta informācija. Tas ir vesels informācijas komplekts, kas ir jāaizsargā, un tas stāv pāri sabiedrības tiesībām iegūt informāciju,” sacīja Maizītis. Viņš uzskata, ka arī Brokas ieņemamais amats nav iemesls, lai sabiedrībai atklātu SAB lēmuma pamatojumu, turklāt par līdzīgu lēmumu motivāciju nerunājot nevienas valsts atbildīgie specdienesti.

Vaicāts, vai SAB lēmums nav uztverams kā norāde, ka Broka nevar pildīt tieslietu ministra pienākumus, Maizītis tieši neatbildēja, tā vietā uzsverot, ka SAB savā lēmumā vien norāda uz riskiem. Maizītis stāstīja, ka lēmuma pieņemšanā SAB izvērtējis visus tam pieejamos faktus un informāciju. Birojs lēmuma pieņemšanā izvērtējis arī teorētiskus riskus, vai pārbaudāmā persona var tikt pakļauta ietekmei un vai būs iespējams ietekmēt valsts noslēpumu glabāšanu.

Runājot par Brokas izteiktajiem pārmetumiem, ka SAB lēmums esot politiski angažēts, Maizītis uzsvēra, ka Latvijas drošības iestādes tā nerīkojas. Viņš novērojis, ka šādi paziņojumi kļuvuši par biežu aizstāvības taktiku lietās, kad drošības iestādes saskaras un pieņem lēmumus attiecībā uz politiķiem. Maizītis arī noraidīja pārmetumus, ka pārbaude būtu vilkta garumā, jo SAB iekļāvies likumā noteiktajos termiņos.

Maizītis piebilda, ka Brokai nav īsta pamata runāt par SAB politisko angažētību, jo viņa nemaz nav un arī netiks iepazīstināta ar lēmumu, tātad nevar spriest par tā pamatojumu. Ar to varēs iepazīties tikai ģenerālprokurors, pie kura Broka var vērsties un pārsūdzēt SAB lēmumu. Maizītis piekrita, ka ir iespējamas diskusijas par izmaiņām likumdošanā, kas nosaka veidu, kā personu iepazīstināt ar lēmumu par pielaides piešķiršanas atteikumu, tomēr pašlaik likumdošana ir tāda, kāda tā ir.

Maizītis kā neloģisku novērtēja situāciju, ka pārraugāmajai institūcijai nācies lemt par savu pārraudzītāju, kas SAB gadījumā ir Broka.

Kā ziņots, SAB ir liedzis pieeju valsts noslēpumam tieslietu ministrei Brokai, kas gan nav bijis pietiekams iemesls, lai viņa pati izšķirtos par demisiju vai Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) tādu pieprasītu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Pilnīgi piekritu versijai, ka KĀDS devis uzdevumu “Vienotibai” sākt slānīt NA, jo tā ir lielākais pretendents uz 12. Saeimas vēlēšanām!!! NEDOD DIEVS, LAI PIELAISTU NA PIE VALSTS STŪRES!!! Visi solījumi draugiem izčibēs kā rīta rasa!!! Tas, ka Broka biedrojās ar SC bija klaji pamanāms RD! Tas, ka viņa par galveno savā darbā uzskata Bordāna darba laikā pieņemto lēmumu ATCELŠANU, ari nav noslēpums… Kādus labumus un KAM atcēlumi dod, arī redzams… SAB lēmumu gan neņemos nopelt, jo SAB zina savu darba specifiku un te nezinīšiem nav ko debatēt! Mes jau NEZINĀM neko tuvak patiesibai kā vienīgi, ko raksta un runā prese vai tās pārstāvji! BROKAI BŪTU GAN JĀDEMISIONĒ!!! NA JĀNĀK AR SAVU REDZĒJUMU UN NAV JĀSLĒPJAS SMILTĪS!!! VAIRĀK JĀRUNĀ AR PRESI!!!

 2. Tie,kas nokārtoja lindermanu Latvijai nav zināmi.Liekas to paveica tie, kas tagad vēlīgi dala pielaides.Pareizs traktējums būtu-mafijas noslēpums,jo no tautas jāslēpj noziedzīgu darboņu noziegumi,godīga darbība nav jāslēpj.Jēdziens-valsts noslēpums piesedz daudzas nelietības.

 3. Maizītis ir tik flegmatisks, ka nevar izdomāt paskaidrojumu, kāpēc Brokai nevar būt pielaide valsts noslēpumiem.

 4. Kas tad nu??? Broka neizgāja kompartijnieku – kgbešņiku konsīlīja pārbaudi?
  Kompartijnieki un kgbešņiki saskata draudus sev?

 5. Šķiet, ka tiek metodiski gatavota Putinam zaļā iela. Nejau pa tukšo Primakovs te vazājās. Valdība paliek arvien zaļāka un lembergiskāka. Drīz sāksim klausīties ka ASV, sorosīti un Eiropa mūsu galvenie ienaidnieki. Broka jau arī centijās Ušakova pozicijas Rīgā iedragāt – tas nav pieņēmams! Līgums ar Jedinuju darbojās.Tādus kā Broka jātur tālāk no valsts lietām tur jānāk profesionāļiem-komjauniešiem. Kurš izvērtēs paša Maizīša darbību? Atcerēsimies no kurienes viņš šoreiz nācis!

 6. Man gan vairāk izskatās, ka kāds “labvēlis” ir pačukstējis V, ka TAGAD pirms vēlēšanām ir jāslāna NA, jo viņi stāv ceļā koalīcijai ar Zaļlembergiem un Vienotās Krievievijas Latvijas nodaļu… Laikam tak, jau atkal, kādam bizness grimst…

  • Par to nav nekādu šaubu un tās kājas aug no viltīgā džeka. Baigo miglu Maizītis pūš, tā kā skuns. To pašu vel jāvērtē un jāvērtē.

 7. “…nedz sabiedrība,nedz Broka par lēmuma iemesliem neuzzinās.”

 8. No sāna>Skats no malas Atbildēt

  Dombrovskis arī mūs nodeva! Aizbēga uz Briseli,neieviesis pat 2010.gadā solīto “pilnīgu pāreju uz progresīvo ienākuma nodokli”! Un Kalniete,kuras vadībā Pilsoniskā savienība,tajā pat 2009.gadā, bija jau izstrādājusi nodokļu paketi,paredzot tajā progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu un mazākas sociālās iemaksas,bet tagad iestājas pret tā ieviešanu?

 9. perfekti butu,ja Broka aizietu…jo tas pieraditu vinas parliecibu….amats nav savienojams,ka pielaide ir atteikta…nu latvija viss iet ,ka pazemes udenos…..viens uz otru un viens ar visiem.Kauns kartejo reizi…abam pusem…spele cirku visos valstiskajos kabinetos…..stulbums un pretekligi.

 10. Broku nepazīstu. Esmu balsojusi par NA, bet pašvaldību vēlēšanu debates mani nepatīkami pārsteidza – Broka pārāk bieži un dedzīgi piebalsoja SC. Arī viņas darbība Rīgas domē bija klaji populistiska – redz, izlūgusies dažus desmitus tūkstošu savam priekšlikumam… Uz Rīgas pilsētas bužeta fona tie nav pat daži eirocenti, bet pasniegts tas tika kā liels sasniegums un labas sadarbības paraugs. Pāreja ministres amatā ir klaja rīdzinieku nodevība. Un sekoja jau vēl nepatīkamāks gājiens – balotēšanās uz Eiropas parlamentu. Tas tak ir uzskatāms augstākās klases karjerisma demonstrējums – nodos visus, pametīs iesāktos darbus, lai tik pati varētu sēdēt augstākā krēslā. Pat nezinot nekā cita par viņas darbošanos, atbalstu SAB nostāju, jo redzu, ka šis cilvēks ir neuzticams.

 11. Vispirms, Bordāns bija ļoti labs ministrs, kuru pati NA noēda, zināms kāpēc. Ielika Broku, domāju, visai labi nojaušot, ka pielaidi viņa nedabūs. Svarīgs bija tikai LAIKS, jo pēc scenārija Brokai ceļš tika bruģēts uz Briseli. Un SAB, visticamāk, arī ar savu klusu piekrišanu šo laiku ļāva izmantot. Droši vien, lai neizskatītos, ka mēģina ietekmēt likumdevēju varu. Tātad, abiem – NA un SAB – iznākums bija zināms jau no 1.dienas. visas kārtis sajauca nepateicīgā tauta! Ļaunatminīga! Atcerējās, ka Broka solījās neitralizēt ušakovu RD, bet beigās sanāca tā kā otrādi. Atcerējās, ka Broka iesēdās labi strādājoša ministra vietā. Atcerējās arī to, ka Broka jau no pirmās dienas neslēpa, ka grib Briseli, Briseli un vēlreiz Briseli. Tā nu reiz gadās tiem, kas grib visu un uzreiz. Bija jau reiz tāds precedents – Šlesers vārdā, kuram ar’ RD krēsls bija par šauru. Kur viņš ir tagad – visi zina. Gudrs mācās no citu kļūām, muļķis – tikai no savējām. Tā, lūk.

 12. interesanti kura padotu maizi šī ‘maizīte’ ēd? …. Vienreizēji, valstī darbojas organizācija, kuru neviens neuzrauga .. ja nu vienīgi kāda svešzemju vēstniecība Rīgā.

 13. … tur jābūt pilnīgi neaptēstam, lai neredzētu kas notiek. Ja no Nacionālās apvienības nebūs atbildes gājiens tad tā nav nekā vērta – vai nepietika jau ar EP vēlēšanām? Brīnos par Dzintara rīcību ļaujot uzmest vienu savu ministru pēc otra… No otras puses – ZZS var paberzēt rokas. Varas līdzsvars…

Draugiem Facebook Twitter Google+