Latvijā
Politika

“Sabiedrību nosauca par aitām….” Kariņš sašutis par atsevišķu deputātu uzvedību Saeimas sēdē6


Saeimas ārkārtas sēde, kurā otrajā lasījumā izskata gadskārtējo valsts budžetu un ar to saistīto likumprojektu.
Saeimas ārkārtas sēde, kurā otrajā lasījumā izskata gadskārtējo valsts budžetu un ar to saistīto likumprojektu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien vakarā pauda sašutumu par atsevišķu deputātu uzvedību Saeimas ārkārtas sēdē, pārmetot viņiem “nicinošu attieksmi pret sabiedrību”.

Kariņš, kurš kopā ar visiem valdības ministriem šodien piedalās budžeta paketes izskatīšanai veltītajā sēdē, kāpjot tribīnē, uzsvēra, ka “kaut ko šādu” viņš neesot piedzīvojis.

Viedokli par notiekošo Saeimas sēdē valdības vadītājs pauda brīdī, kad deputāti jau vairāk nekā stundu bija debatējuši par grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā”.

“Es nupat dzirdēju, kā cienījams deputāts sabiedrību nosauca par aitām. Šāda necieņa no šādas tribīnes ir retums,” apgalvoja premjers, sakot, ka viņam neesot saprotama un pieņemama “nicinošas attieksmes paušana pret sabiedrību”.

Premjers komentēja arī opozīcijas deputātu neapmierinātību par Saeimas vairākuma atbalstītu priekšlikumu ierobežot debašu laiku. Kariņš skaidroja, ka, rūpīgi lasot Saeimas Kārtības rulli, esot iespējams redzēt skaidras norādes par to, kā iesniedzams priekšlikums par debašu laika saīsināšanu.

“Nekas ārkārtējs nav noticis. Es 10 gadus strādāju Eiropas Parlamentā, un, ja man piešķīra vienu minūti runāšanai, es biju ļoti laimīgs, jo parasti runāt drīkstēja tikai 30 sekundes,” sacīja politiķis, uzsverot, ka viedokli var izteikt arī īsi un skaidri.

Saeimas ārkārtas sēdē skata 2020.gada valsts budžetu

Kā ziņots, Saeimas vairākums šodien pēc koalīcijas rosinājuma samazināja deputātu uzstāšanās laiku budžeta debatēs. Līdz šim lēmumam par priekšlikumu deputāts pirmajā uzstāšanās reizē varēja runāt līdz piecām minūtēm, bet otrajā uzstāšanās reizē – līdz divām minūtēm.

Pēc debašu laika samazināšanas parlamentārieši pirmajā uzstāšanās reizē varēs runāt līdz trīs minūtēm, bet otrajā uzstāšanās reizē – līdz vienai minūtei.
Saistītie raksti

Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiek izskatīta budžeta pakete, sākās plkst.9. Šajā laikā no 28 paketē iekļautajiem likumprojektiem izskatīti tikai desmit.

Opozīcijas deputāti iesnieguši jau vairākus priekšlikumus par sēdes norises pārtraukšanu, to turpinot rīt no rīta, taču neviens no tiem līdz šim netika atbalstīts.

LA.lv