×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Sabiedriskajā radio sāks skanēt raidījums latgaliski

Foto-LETAFoto-LETA

Sabiedriskajā radio sāks skanēt raidījums latgaliešu valodā, ko vadīs Aigars Runčis (attēlā), kurš savulaik atpazīstamību ieguva, dziedot latgaliešu valodā.

No 20.oktobra sestdienās sabiedriskajā radio turpmāk būs dzirdams pusstundu garš radio žurnāls latgaliski “Kolnasāta”, aģentūru BNS informēja radio preses sekretāre Ilze Zvaigzne. Raidījuma mērķis ir palīdzēt veicināt Latgales kultūrvides, vērtību un tradīciju saglabāšanu.

“Klausītājs varēs paraudzīties uz šo Latvijas novadu caur interesantiem un iedvesmojošiem Latgales personību stāstiem, unikālo valodas bagātību un ieklausīties vietējo latgaliešu viedokļos,” pastāstīja Zvaigzne.

Radījumam būs vairākas tematiskās rubrikas ‒ “Nedēļas notikumu lāde” par aktualitātēm Latgales sociālajā, ekonomikas, kultūras un sporta dzīvē, intervija, kā arī latgaliešu valodas vārdnīca.

Latgaliešu teiciens vēsta ‒ “Ka cylvāks pats zyna, kur gryb tikt, pasauļs jam ceļu taisa”.

Raidījumu veidošanu latgaliešu valodā paredz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālā stratēģija 2012.–2017.gadam, ko pieņēmusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Viens no mērķiem ir veicināt valstisko apziņu, latviešu kultūras identitāti, Latvijas reģionālo identitāti un eiropeisko identitāti.

NEPLP priekšsēdis Ainārs Dimants aģentūrai BNS iepriekš teica, ka, “stiprinot latgalisko, tiek stiprināts arī latviskais”. Viņš tolaik norādīja, ka jau šogad sabiedriskajā radio ir gaidāms raidījums latgaliešu valodā.

Latgaliešu valoda ir latviešu valodas paveids. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka latgaliešu valodu ikdienā lieto 8,8% Latvijas iedzīvotāju, tostarp Latgalē ikdienā latgaliski sarunājas 35,5% cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+