×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Šadurskis atbalsta eiro Latvijā


Deputāts Kārlis Šadurskis apgalvo, ka parasti, argumentējot par labu Latvijas iestājai eirozonā, galvenokārt min ekonomiskos un finanšu argumentus, nosaucot kā plusus, tā mīnusus un parādot, ka ieguvumu ir daudz vairāk.

 

Saskaņā ar Latvijas Bankas prognozi septiņu gadu laikā pēc eiro ieviešanas papildu ieņēmumu pārsvars pār ieviešanas radītiem izdevumiem būs vairāk nekā 9 miljardi eiro. Rezultātā 2020. gadā IKP papildus pieaugs par 7,4%, privātais patēriņš par 11,9%. Tātad, atņemot 0,3% prognozēto eiro ieviešanas radīto papildu cenu pieaugumu, katra Latvijas cilvēka pirktspēja būs vidēji par 11,6% lielāka. Tas nozīmē papildu 650 eiro gadā, rēķinot uz katru Latvijas iedzīvotāju.

Taču līdzās skaitļu valodai jārunā arī par politiku un nacionālo drošību, uzsver K. Šadurskis. Viņš aicina nelolot ilūzijas, ka Krievijas tīkojumi Baltijas telpā ir pagātne. Pastāvīgā jaukšanās Latvijas iekšējās lietās, Latvijas sabiedrības daļas kūdīšana pret mūsu valsti, izdomājumi, ko Krievijas ārlietu resors izplata par Latvijas nepilsoņu un mazākumtautību stāvokli, liecina, ka tā ir šodienas realitāte. Mērķis ir maksimāli noturēt Krievijas ietekmes sfērā Padomju Savienības okupētās valstis, gaidot izdevīgu brīdi, lai mēģinātu 
t. s. maigo varu pārvērst jaunā aneksijā vai, ja tas neizdodas, iegūt pēc iespējas lielāku politisko varu Latvijā, lai Latvijas politiķi Eiropas institūcijās lobētu Krievijas intereses un piegādātu tai ES iekšējo informāciju. Atcerēsimies, ka Krievija savulaik darīja visu, ko spēja, protestējot pret Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO. Patlaban Latvijas iespējamā iestāšanās eirozonā būs vēl viens solis mūsu Rietumu orientācijas virzienā, lielākas ekonomiskas un politiskas drošības virzienā.

“Skumjākais šajā stāstā par eiro ir tas, ka “Saskaņas centram”, kura politika kā parasti izskatās apstiprināta Maskavā, ir radies sabiedrotais arī citā, tradicionāli latviskā, opozīcijas partijā. Aprēķins izskatās bezgala vienkāršs – ja Latvija nepievienosies eirozonai, tie politiskie spēki, kas par to iestājas, būs zaudētāji,” saka deputāts.

Viņš ir pārliecināts, ka lats bija viens no Latvijas neatkarības simboliem 1993. gadā. Eiro būs mūsu neatkarības instruments 2014. gadā.

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavojis Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+