×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Saeima paplašina ĀCM karantīnas zonu no Alojas līdz Daugavpilij (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima trešdien, 13.augustā, nolēma atbalstīt Ministru kabineta lēmumu paplašināt teritoriju, kurā līdz šī gada 1.oktobrim izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar nepieciešamību apkarot Āfrikas cūku mēri, informē Saeimas preses dienestā.

Ārkārtējā situācija izsludināta Vārkavas, Līvānu, Viļānu, Cēsu, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Madonas, Lubānas, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Varakļānu, Salas, Viesītes, Jēkabpils, Aknīstes, Ilūkstes, Daugavpils, Preiļu, Riebiņu, Aglonas, Ciblas, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Rēzeknes, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Strenču, Priekuļu, Raunas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Ludzas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novados, Ogres novada Ķeipenes, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastos, Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastos, kā arī Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā, Rēzeknē.

Ieviešot ārkārtējo situāciju, Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kas ir atbildīgā institūcija par darbību koordināciju ārkārtējās situācijas laikā, ir tiesības iekļūt privātā īpašumā visu nepieciešamo Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumu īstenošanai.

Šajos pasākumos PVD var iesaistīt arī Valsts policiju, Valsts meža dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts vides dienestu un attiecīgo novadu pašvaldības.

Savukārt medniekiem ārkārtējās situācijas laikā ir pienākums par katru nomedīto mežacūku informēt Valsts meža dienestu un nodot medījumu PVD vai tās liemeni uzglabāt līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai, kā arī informēt PVD par katru nobeigušos mežacūku.

Valdības rīkojumā noteikts, ka PVD par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, veicamajiem Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem un ierobežojumiem ārkārtējās situācijas teritorijās laikus jāinformē pašvaldības iestādes un iedzīvotāji.

Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumi tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Āfrikas cūku mēris ir vīrusu izraisīta, ļoti lipīga, bīstama un neārstējama infekcijas slimība, kas skar cūku dzimtas dzīvniekus. Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Lai Dūklavs mežacūkas izkauj Rīgas zoodārzā,muldoņas PVD

  2. Vai Latvijai ir zemkopības ministrs, kurš izprot šo nebūšanu. Žogam jau sen vajadzēja būt. Jau sen pierobežā meža rukši bija jāatšauj. Tikai doma no valsts kases prasīt naudu prāta ārstēšanai un nevis profilaksei…

  3. Neies mazumā, ja katrs pats savu mazo saimniecību vai lielfermu nesargās. Tā biodrošība jau nav nekāds valdības sagudrots bubulis, bet normāla saimniekošanas prakse. Ja lielfermā tiek iekšā infekcija – tur ir nopietni arī pašiem pie savas neizdarības jāpiedomā – ne jau meža cūka no kaimiņvalstīm ieskrēja kūtī, paši, strādnieki un viesi vien ievazāja. Maiņas apģērbs, norobežota teritorija un telpas, sakārtota barības, pakaišu un mēslu uzglabāšana, kritušo dzīvnieku utilizācija, godprātīgi veterinārie pasākumi – tas jau nav nekāds jaunums. Piemājas saimniecībai tas varētu būt nelaimes gadījums aiz nezināšanas, bet lielfermām infekcijas iekļūšana ir lielā mērā arī pašu nolaidība.

  4. Laucinieks – tas jau skaidri redzams, ka šoreiz cilvēks ir pie vainas – tik ātri savādāk šī sērga nevar iziet ārpus teritorijas – cūkas nespēj tādā vairumā skraidīt! aizbrauca Pēteris sēņot uz blakuspagastu, jo tur lietus nolijis, pēc rada gabala teiktā, salasīja sēnes, sastaigājās pa vīrusa vietām un atpakaļ uz mājām – pa ceļam vēl pie kaimiņa – un lūk! Tā tas notiek! Labi, ka ZM tagad šo lietu pacēlusi augstākā līmenī- vabūt cilēki sāks klausīties!

  5. Trakums ar šo kaiti! labi, ka vismaz Dūklava kungs attiecīgi reaģē jau no konstatēšanas sākuma. Vismaz kaut kāds atbalsts nabaga zemniekiem būs tās kompensācijas.

  6. Jāsāk cilvēkiem beidzot rīkoties un būt uzmanīgākiems attiecīgajās teritorijās. Kā tik ātri var iznešāties šši slimība?!?!

Draugiem Facebook Twitter Google+