×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
25. augusts, 2017
Drukāt

Sāk balsu vākšanu par sešgadnieku nesūtīšanu skolā (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gan vecāki, gan bērnu attīstības speciālisti bažījas, ka sešgadnieki nevarēs nosēdēt solā 40 minūtes.

Lai protestētu pret ieceri skolas gaitas uzsākt no sešu gadu vecuma, Neatkarīgā izglītības biedrība un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība ir uzsākušas balsu vākšanu sabiedrības iniciatīvas platformā “Manabalss.lv”, vēstīja “LNT Ziņas”.

Iniciatīvā paustas bažas, ka šādas reformas var kaitēt bērna veselībai, kā arī pasliktināt sekmes.

Parakstu vākšana sākta, uzskatot, ka Izglītības ministrija nedemokrātiski organizē šo reformu. Tas rada ļoti lielu stresu gan izglītības iestādēs, gan vecākos. Neesot saprotams, kāpēc tiek noniecināts līdzšinējais obligātais izglītības vecums no pieciem gadiem, kas Latvijā ir jau 15 gadus.

Šo posmu spēji pārraut un sešgadnieku ielikt pamatizglītības sastāvā esot neprāts. Jo atšķirība starp pirmsskolu un sākumskolu ir milzīga – gan vidē, gan darba procesa organizācijā, gan klašu un grupiņu lielumā.

Vairāk pievienotajā video sižetā

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kādus tikai pigoriņus neizdomā mūsu Augstākā Kasta, lai novērstu sabiedrības uzmanību no svarīgākām lietām ! Malači ! Saprot, kā novērst uzmanību no valsts izshēmošanas. Kāmēr te tauta ņemsies ar 6 gadniekiem, Sile izshēmošanai brīva.

  2. Skolā no 6 gadi? Jā savulaik jau mēģināja – izgāzās…Atkal kādu pseidodoktora disertācija?
    Tā savulaik arī bija ar atzīmju nelikšanu mazajās klasēs. Saprotu – nu varēja vel būt 1. klasē – iztikt ar smaidiņu, vai ko citu. Arī par skolas darbu ir jāsaņem alga – atzīme. Tā lieta jau aizgāja un izveidojās tikai skolēnu bezatbildība.

    • Precīzi! Ja Šadurskis šito bīdīs, tad tā Saeimas mēbele, jo ātrāk, jo labāk, jāpadzen ar sūdainu mietu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+