×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Sāk iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) šodien sāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem.

Apsekojumā respondentiem jautās par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, sociālās atstumtības un materiālās nenodrošinātības rādītājiem, kā arī par pieaugušo un bērnu veselību.

Šogad aptaujās apmēram 8000 mājsaimniecību, kuras atlasītas ar nejaušas gadījuma izlases metodi. CSP aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem, jo viņu sniegtā informācija visprecīzāk var raksturot patiesos dzīves apstākļus. CSP garantē personas datu konfidencialitāti, un iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā.

Aptaujā aicināti piedalīties tikai tie iedzīvotāji, kuri ir saņēmuši CSP uzaicinājuma vēstuli. Līdz 14. februārim iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu tiešsaistē CSP vietnē https://e.csb.gov.lv .Respondentu konsultācijām no 1.februāra līdz 14.februārim darbdienās no plkst.8.30 līdz 17 darbosies bezmaksas informatīvais tālrunis – 80000098 un e-pasts – silc@csb.gov.lv.

Ja respondents nebūs aizpildījis anketu tiešsaistē, no 1.marta līdz 30.jūnijam CSP intervētājs ar to sazināsies pa tālruni vai ieradīsies klātienē. Pirms tam aptaujā iekļautās personas saņems CSP vēstuli, kurā norādīts plānotais intervijas laiks un intervētāja kontaktinformācija. Ierodoties klātienē, intervētājs uzrādīs darba apliecību ar fotogrāfiju.
Atbilstoši pērn veiktajai aptaujai, 2015.gadā Latvijas iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi sasniedza 417 eiro mēnesī uz vienu mājsaimniecības locekli, kas ir pieaugums par 7,6%, salīdzinot ar 2014.gadu. Ienākumu pieauguma temps nedaudz palēninājās, salīdzinot ar iepriekšējos gados fiksēto pieaugumu – 2014.gadā iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi mēnesī uz vienu mājsaimniecības locekli auga par 9,3%, bet 2013.gadā – par 10,7%.

2015.gadā, salīdzinot ar 2014.gadu, lielākais ienākumu pieaugums par 10,6% bija trūcīgākajās mājsaimniecībās, kamēr turīgākajās mājsaimniecībās ienākumi gada laikā pieauga lēnāk nekā vidēji valstī – par 5,7%.

Sociālo transfertu – pensiju, pabalstu un citu budžeta maksājumu – īpatsvars mājsaimniecību rīcībā esošajos ienākumos samazinājās no 32,4% 2010.gadā līdz 24,3% 2015.gadā. 2015.gadā aptuveni par trešo daļu pieauga ar ģimeni un bērniem saistīto pabalstu apmērs.

Pēc apsekojuma datiem, salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Latvijā ir augsta ienākumu nevienlīdzība, taču 2015.gadā tā samazinājās: Džini koeficients bija 34,5%, kas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2014.gadā. Vienlaikus vidēji ES šis rādītājs bija 31%. 2015.gadā 20% visturīgāko iedzīvotāju ienākumi bija 6,2 reizes lielāki nekā 20% vistrūcīgāko iedzīvotāju, bet 2014.gadā – 6,5 reizes lielāki (vidēji ES šis rādītājs bija 5,2).

Ienākumu un dzīves apstākļu aptauja ik gadu notiek visās ES dalībvalstīs, izmantojot vienotu metodoloģiju. Tās mērķis ir nodrošināt salīdzināmu informāciju par dažādiem aspektiem, kas ietekmē mājsaimniecības un katra cilvēka labklājību.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. ŠOKS!!!! man iestājās pilnīgs šoks!!!! kādi cilvēki tika aptaujāti par 2015.gada ienākumiem???? 417 euro mēnesī vienam cilvēkam???!!!!! Laukos??????!!!!! es būtu pilnīgi laimīga ja katram no manas ģimenes būtu tādi ienākumi…..

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Ja nebutu panemis kreditu majai mani vecaki ari veljoprojam dzivotu maja bez udens, tolete butu Lauka un veca maja jo ar anvalidates pensiju ir gruti kautko izdarit. par to ka mammai jarupejas algu valsts nemaksa…

 5. KO DEVUŠI aptauju rezultāti līdz šim? NEKO! Tā arī būs šoreiz! Kāpēc? TĀPĒC, ka mēs ĻAUJAM valdībai un Saeimai BEZATBILDĪGI darboties! KAMĒR ATĻAUSIM ,NEKAS LABĀKS NEBŪS!! Viņiem NAV BAILES no sabiedrības!!? Esam ĻOTI GĻĒVA TAUTA, JO KATRS ŅAUDAM SAVĀ VIRTUVĒ…

 6. Kā tas nāk, ka mana ģimene nevienu reizi nekad, nekur, ne par kādiem jautājumiem nav
  nevienu pašu reizi aptaujāta.

 7. Man bija jāpilda. Tik stulba anketa un tik daudz informācijas jāatklāj, vēl trakāk kā VIDam. Uz dažiem jautājumiem atteicos atbildēt.

 8. Lielākā problēma nav naudas trūkums, bet gan darba tikuma trūkums. Šobrīd tik nīdam un gaidām, ka kāds cits izdarīs mūsu vietā un te es nerunāju par “globālām” lietām, bet gan par kaut sava mājokļa sakopšanu.
  Lielākā daļa nav spējīgi ne naglu iesit, ne satīrīt savu pagalmu, tik žēlojas.

 9. vismaz nebūtu savu muļķību drukājuši,da viņi jau neaptaujās kuru katru,bet tos vidēji turīgos.vajag lai visi raksta un izsaka savas domas,nevis izredzētie.kropļu bars nekas vairāk.vot mēs te aptauju rīkojam,sūdu jūs rīkojat teļi

 10. Latvijas Dižais Jānis Atbildēt

  Kāpēc vajadzīgas aptaujas,ja valsts jau ir Eiropas savienības augšgalā.Latvijā valda dižākā labklājība kāda ir bijusi pasaules pastāvēšanas laikā-KO VĒL VAR VĒLĒTIES? JĀIET TIKAI BALSOT PAR MŪSU HUMĀNĀKO UN TAISNĪGĀKO VALDĪBU PASAULĒ!

 11. negodiigi jau tie rezultaati tik un taa..aptaujaas kadus Riigaa..kur ienaakumi ap 1000 un vairaak…un aptaujaas laukos…izreekinas videejo…un re – atkal ir forsi radiitaaji..sadas statistikas javeic atseviski pilsetaas un laukos…citadi neredzu jeegu..

 12. nu protams nak velesanas ka sitie kropli grib atkal pielist un ielist kungos tauta nesiet stulba vinus vienigi uz sibiriju kajam

 13. To ko tērēs tagad aptaujas veikšanai būtu labāk izlietojuši trūcīgo ļaužu atbalstam…kā tad diez dzīvojam?ar minimālo algu un no algas līdz algai ar savilktu jostu,bet resnie pie siles tik rij un kviec,kad šiem vel pa maz.

 14. Mošk lai sāk ar tiem no Līvbērzes, vismaz reālo situāciju redzēs!

 15. Nekas jau nemainīsies,mums vienalga būs jādomā kā izdzīvot,savilkt galus,tāda tukšu salmu kulšana vien sanāk.

 16. lai saprastu,par cik vēl varētu paaugstināt nodokļus un pacelt cenas

Draugiem Facebook Twitter Google+