×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Sakops latviešu profesionālās glezniecības pamatlicēja Jāņa Rozes mājas apkārtni

Foto: Wikipedia.orgFoto: Wikipedia.org

2017. gadā apritēs 190 gadu kopš dzimis Jānis Staņislavs Roze, viens no latviešu profesionālās glezniecības pamatlicējiem, pirmais ievērojamākais portretists, un, gatavojoties šim notikumam, Iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Savam novadam” aicina uz talku mākslinieka mājas apkārtnē, LA.lv uzzināja novada domē.

Mākslinieks Jānis Roze (nejaukt ar vārdabrāli grāmatnieku, kurš dzimis 1878. gada 30. novembrī Vecpiebalgā!) dzimis Kocēnu novada Caurumkrogā, tagadējās “Saulītēs”. Mākslinieks savus labākos darba gadus pavadīja Rīgā, būdams atzīts mākslinieks. 1854. gadā J. Rozem Pēterburgas Mākslas akadēmija piešķīra mākslinieka grādu, bet sešus gadus vēlāk – akadēmiķa grādu. Viņš ir pirmais latviešu mākslinieks, kurš ieguvis šo augsto atzinību.

Iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Savam novadam”, kas šogad piedalījās Kocēnu novada domes izsludinātajā neformālo iedzīvotāju iniciatīvu grupu projektu konkursā un saņēma finansējumu projekta “Jāņa Staņislava Rozes atgriešanās” realizēšanai, 24. oktobrī aicina visus brīvprātīgos uz mākslinieka dzimtās mājas “Saulītes” apkārtnes sakopšanas talku. Organizatori sola siltu zupu, kā arī iepazīstināt ar J. Rozes daiļradi.

Iniciatīvas grupas “Savam novadam” projekta “Jāņa Staņislava Rozes atgriešanās” mērķis ir popularizēt gleznotāja mākslas mantojumu un uzsākt apkārtējās vides sakārtošanu ievērojamā novadnieka dzimšanas vietas apkārtnē. Projekta ietvaros tiks veikta arī materiālu apkopošana par J. Rozi Vaidavas pagasta novadpētniecības pastāvīgajai ekspozīcijai, izveidots informatīvs stends, kā arī izstrādāts teritorijas labiekārtošanas plāns J. Rozes dzimtajām mājām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+