×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Sāks iztiesāt lietu par pusaudža aizdedzināšanu ballītē Ventspilī

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Kriminālvajāšanas uzsākšanai Ventspils prokuratūrā nodota krimināllieta par jaunieša aizdedzināšanu, kas notika aizvadītā gada pavasarī, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga.

Agrā 1. maija rītā no kādas privātmājas Ventspilī slimnīcā tika nogādāts zēns ar ķermeņa apdegumiem, tai pašā dienā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par tīšu, smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka iepriekšējās dienas vakarā pie kāda nepilngadīga jaunieša mājās Ventspilī sapulcējās vairāki jaunieši (nepilngadīgi) kopīgai ballītei ar alkoholisko dzērienu lietošanu. Alkoholu jaunieši bija atnesuši līdzi, kā arī lietoja to, kas atradās mājās.

Nepilngadīgā zēna vecāki atradās ārzemēs, bet rūpes par viņu bija uzticētas vecmāmiņai, kurai ir 85 gadi. Kad gandrīz viss alkohols bija izdzerts, no skapīša, kurā atradās arī alkoholiskie dzērieni, tika paņemta puslitra plastikāta pudele, kurā pēc vairāku personu, tostarp cietušā domām, atradās spirts.

Starp jauniešiem mājā bija kāds 1995. gadā dzimis zēns, kurš sāka pazemojoši izturēties pret cietušo, lejot viņam uz apģērba alkoholu, spirtu, nelaižot ārā no tualetes, kā arī apmētājot ar pārtiku.

Cietušais aizgāja gulēt uz citu istabu, kur vēlāk minētais 1995. gadā dzimušais jaunietis cita zēna klātbūtnē uzlēja aizmigušajam uz apģērba šķidrumu no minētās pudeles, un pēc tam aizdedzināja to ar savām šķiltavām. Noskaidrots, ka 1995. gadā dzimušais jaunietis pēc zēna aizdedzināšanas aizbēdzis projām un atstājis cietušo degam.

Cietušais, 1996. gadā dzimis zēns, tika nogādāts slimnīcā, kur reanimācijas nodaļā viņam sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Vēlāk puisis tika pārvests uz slimnīcu Rīgā.

Pēc ekspertīzes atzinuma izriet, ka viņam konstatēti ķermeņa apdegumi, kas pieskaitāmi smagiem, dzīvībai bīstamiem miesas bojājumiem.

Aizdomās par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts nepilngadīgais, 1995. gadā dzimušais jaunietis, kurš tika atzīts par aizdomās turēt. Viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums – , kas vēlāk tika grozīts pret nodošanu policijas uzraudzībā, kā arī noteikti ierobežojumi, tai skaitā aizliegums satikties un sazināties ar cietušo un vairākām lietā iesaistītām personām.

Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā savākts pietiekami daudz pierādījumu, krimināllieta tiek nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par šādu nodarījumu piemērojams sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+