foto – fivb.org

Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pasaules rangā pakāpušies uz otro vietu 0

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri svētdien sacentās savā trešajā “Grand Slam” turnīra finālā pēc kārtas, Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pasaules rangā pakāpušies uz otro vietu, kas ir visu laiku augstākais rādītājs valsts vēsturē.

{jcomments off}

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Kā ziņots, iepriekšējās nedēļas Romas “Grand Slam” turnīra izšķirošajā mačā ar sesto numuru izliktie latvieši ar 0-2 (19:21, 18:21) zaudēja Filipam Dalhauzeram un Šonam Rozentālam no ASV, kuri bija izlikti ar trešo numuru.

Samoilovs/J.Šmēdiņš iepriekš šosezon uzvarēja “Grand Slam” posmā Brazīlijā, bet aizpagājušajā nedēļā tika arī līdz Nīderlandē notikušo sacensību finālam, kur gan nācās piekāpties Pedru Salgadu un Brunu Šmitam no Brazīlijas.

Latvijas sportisti tikuši pie 2840 punktiem un tikai par 180 punktiem atpaliek no Pedru un Brunu, kuri pēdējos četros posmos sasnieguši pusfinālu. Savukārt trešie ar 2650 punktiem ir amerikāņi Džeikobs Gibs un Keisijs Patersons.

“Šobrīd esam otrie, bet domāju, ka tā nejūtamies,” preses konferencē trešdien pastāstīja J.Šmēdiņš. “Vasara vēl nemaz nav pusē. Tikai sezonas beigās varēsim redzēt, cik esam labi, tomēr strādāsim, lai vismaz saglabātu šo vietu.”

Cits latviešu duets – Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš – FIVB reitingā piedzīvojuši kāpumu par sešām vietām un nu ieņem 20.pozīciju, savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda saglabā 25.vietu.

Latvijas pludmales volejbolisti augstākā līmeņa sacensību finālā spēlējuši sešas reizes. Tā Samoilovs ar Sorokinu 2009.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Norvēģijā, J.Šmēdiņš ar Pļaviņu 2010.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Marseļā, bet pērn viņi uzvarēja sezonas noslēdzošajā “Grand Slam” posmā, kas risinājās Polijā.