×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

“Saskaņa” rosina starp atzīmējamām dienām iekļaut arī Sporta dienu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Opozīcijas frakcija “Saskaņa” iesniegusi Saeimā likumprojektu, kas paredz septembra trešo sestdienu noteikt par Sporta dienu.

Pamatojot šo ieceri, “Saskaņa” atsaucas uz Eiropas Komisijas iniciatīvu par Eiropas Sporta nedēļu, kas norisinās septembrī.

“Sports un fiziskās aktivitātes ievērojami sekmē iedzīvotāju labklājību, tomēr to līmenis pašlaik nav īpaši augsts un dažās valstīs pat pazeminās. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt šo situāciju. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet rada arī ekonomiskas izmaksas. Sporta kā sociālās integrācijas līdzekļa lomas stiprināšana palīdzētu risināt pašreizējās problēmas Eiropas sabiedrībā,” norādīts likumprojekta anotācijā.

“Saskaņas” pārstāvji norāda, ka Latvijā aptuveni 40% no visiem iedzīvotājiem nodarbojas ar sportu. Oficiāla sporta diena palīdzētu vēl vairāk popularizēt sportu Latvijas iedzīvotāju vidū. “Sports ir labākais līdzeklis, lai rūdītu raksturu,” uzskata opozīcijas deputāti.

Šādas izmaiņas paredz grozījumi par svētku, atceres un atzīmējamām dienām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sports audzina raksturu, bet arī neapvaldāmu egoismu, – tas ir zināms kopš seniem laikiem. Tāpat – slaistīšanos, kad jādara reāls darbs, jo bez treniņiem tāds cilvēks neko citu nav darījis un neprot. Bet mūsdienās, kad cilvēka fizisko spēju griesti ir sasniegti, bet vajadzīgi arvien jauni rekordi, bez stimulatoriem gandrīz neviens neiztiek – vajag noslēpt, blēdīties. Tāpēc ne vien egoismu, bet arī blēdīšanos sports ieaudzina. To mēs redzam ikdienā, īpaši kad pēc aktīvām sporta gaitām cilvēks nonāk citā darbības laukā – egoisms, slaistīšanās un blēdīšanās ir bijušā sportista otra daba. Taču sportisti aizpilda valstiskas mazvērtības sajūtas ar “vārda nešanu pasaulē” – laikā, kad neveiksmīgi izvēlētas pārvaldes formas dēļ nevaram lepoties ar sasniegumiem ekonomikā un kultūrā, varam dižoties ar sasniegumiem sportā. Vismaz kaut kas. Tā bija Padomju savienībā, tā ir mums tagad, – to saprot arī Saskaņa un sportā meklē sev popularitāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+