Latvijā
Politika

“Saskaņas” kongresā Ušakovs pāriet uz krievu valodu 16

Māra Antoneviča foto

Šodien notiekošajā partijas “Saskaņa” kongresā tās priekšsēdētājs savu uzrunu sāka latviski, bet strauji pārgāja uz krievu valdu, runājot par valdības iecerēto izglītības reformu – pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā krievvalodīgajās vidusskolās.

“Šī refoma ir tīri politiska, no tā iegūst tikai radikāļi. Turklāt tas, kā tagad bieži uzstājas politiķi, ir aizvainojoši krieviem,” paziņoja Ušakovs. Pēc viņa teiktā, bilingvālā izglītība darbojoties sekmīgi, un neesot bijis vajadzības to mainīt. “Saskaņa” šajā jautājumā Saeimā esot mazākumā, tomēr tai ir plāns izmantot pašvadību resursus, lai saglabātu bilingvālo izglītību. Runa ir par Rīgas domes vadītāja par jau iepriekš piesauktajām papildnodarbībām krievu valodā. Ušakovs arī norādīja, ka “tas nav kompromiss ar valdību”, Rīgas dome to darīšot “savas kompetences ietvaros”.

“Mūsu priekšlikumu sauc gan par pretlatvisku, gan par krievu interešu nodevību. Bet, ja mūsu darbības nepatīk nacionālistiem ne no vienas, ne no otras puses, tad mēs darām pareizi,” pārliecināts Ušakovs.

Gan viņš, gan “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs domā, ka nākamā gada Saeimas vēlēšanās būšot daudz populisma. Ušakovs gaidāmās vēlēšanas pat nodēvēja par “populistu X faktoru”. Lai gan arī pašai “Saskaņai” bieži pārmests populisms, kongresā tās līderi centās norobežoties no šī tēla. Urbanovičs uzsvēra: “Mūsu politiskā gravitācija ir tāda, kas mums neļauj būt populistiem. (..) Mēs nevaram runāt lozungu valodā, ar apvainojumiem.”

Saistītie raksti
LA.lv