×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Šauj Lembergam, bet trāpa nevainīgiem cilvēkiem

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Neslēpšu, ka par savu un vairāku citu Nacionālās apvienības deputātu balsojumu, t. s. Sprūdža – Čigānes likuma grozījumu projektā, esmu dzirdējis ļoti dažādas atsauk-smes. Ir gan atbalstītāji, gan vienaldzīgie, gan tādi, kas šādu balsojumu neatbalsta. Tāpēc uzskatu par savu pienākumu izskaidrot savu viedokli “Latvijas Avīzes” lasītājiem.


Pirmkārt, mēs neiestājamies pret ieceri kopumā, bet uzskatām, ka pašreiz piedāvātais risinājums satur daudzus riskus un var nesamērīgi ciest cilvēki, kuri nav vainīgi. Mēs esam apņēmības pilni kopā ar ieceres autoriem strādāt pie uzlabotas redakcijas, kuru gala beigās visi kopīgi varēsim atbalstīt. Balsojums nav principiāls noraidījums idejai, bet aicinājums izsvērt riskus un atrast vislabāko risinājumu.

Manuprāt, pirmais un būtiskākais solis ir noteikt amata ierobežojumus tajos gadījumos, kad kriminālvajāšana ir saistīta ar amata pienākumu veikšanu. Ja ir aizdomas, ka atrašanās amatā tiek nelikumīgi izmantota savtīgos nolūkos, tad sabiedrības interesēs ir šādas situācijas novērst arī tad, ja vēl nav bijis tiesas spriedums. Nākamais uzdevums būtu iet tālāk un ierobežot arī citus iespējamos pārkāpējus, bet vienlaikus ir jābūt pārliecībai, ka tiesas process nebūs nesamērīgi ilgs. Jau šobrīd tiesu darba atvieglošana ir viena no tieslietu ministra prioritātēm, bet, iespējams, jāmeklē iespējas, kā ātrāk iztiesāt lietas, kurās iesaistītas amatpersonas.

Situācijas mēdz būt dažādas. Diemžēl arī šodien esam liecinieki tam, kā tiek “radītas lietas” pret cilvēkiem, kuri nepieder “pareizajai varai”, vai pret Latvijas patriotiem.

Ogres vicemēra Egila Helmaņa šobrīd karstākā vēlēšanās ir pēc iespējas ātrāks tiesas spriedums, lai noņemtu jebkādas aizdomas par absurdo apsūdzību. Viņam pārmet, ka divas nedēļas pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām viņš esot mēģinājis izspiest naudu no… sava politiskā konkurenta LSDSP pārstāvja Gunāra Kārkliņa. Kārkliņa biznesa partneris ir augsti stāvoša policijas amatpersona. Vai tiešām E. Helmanis, turīgs uzņēmējs, mēģinātu nodarboties ar izspiešanu priekšvēlēšanu pēdējās dienās, turklāt no sava konkurenta?

Ogres vēlētāji deva atbildi, kam tic vairāk. G. Kārkliņš netika ievēlēts, bet E. Helmanis ieguva otru lielāko iedzīvotāju atbalstu. Viņa līdzšinējā darbība liecina, ka Ogre šā notikuma rezultātā ieguva ļoti vērtīgu pienesumu. Egila vērtību sistēmu raksturo darbi: Ogrei dāvinājis pieminekli latviešu strēlniekiem, Līčupē uzdāvinājis piemiņas plāksni ģenerālim Rūdolfam Bangerskim, leģionāriem – Bauskas aizstāvju pieminekli, izveidojis skolu un 20 gadus vada sporta un patriotiskās audzināšanas nodarbības jauniešiem…

Šis gadījums kalpo par piemēru, ka šobrīd vēl nav tik lielas uzticības valsts iestādēm, lai varētu būt droši, ka tās neizmanto politiskās izrēķināšanās nolūkos.

Šis likumprojekts ir ļoti izdevīgs Reformu partijai. Tagad visi runā tikai par to un aizmirst par reformistu mēģinājumiem ievest “Saskaņas centru” valdībā, piešķirt automātisku pilsonību nepilsoņu bērniem, ieviest krievu valodu augstākās izglītības sistēmā… Arī Aivars Lembergs var būt apmierināts.

Pat ja likumu pieņems, viņa partijai ir domes vairākums un valdīt viņš turpinās tik un tā. Rokas berzē Ogres valdošā partija ar nepilsoņu kongresa veidotājiem sarakstā. Viņi var tikt vaļā no lielākā konkurenta. Taču cieš nacionāli domājošie, kas ar šādu šantāžu tiek nomelnoti un no kuriem bez tiesas sprieduma tiek sodīts viens no stiprākajiem cilvēkiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+