×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Saulainais Madonas festivāls “Zelta šlāgeris”

Masas_Legzdinas_6

Madonas pilsētas estrādē 30. jūlijā izskanēs sestais populārās mūzikas festivāls “Zelta šlāgeris 2016”, kurā uzstāsies populārākās šlāgermūzikas grupas un izpildītāji: Dzintars Čīča, “Galaktika”, Žoržs Siksna, “Kantoris 04”, “Tērvete”, māsas Legzdiņas, Edgars Pujāts, “Ginc un Es”, Normunds un Inga, “Dobeles zemessargi”, “Mākoņstūmēji”, Santa Kasparsone, “Dricānu Dominante”, Gunārs Meijers, Heinrihs Kalvītis, Tihovsku ģimene, Vilx, Ēriks Gruzniņš, “Rikardions”. Arī šogad pasākumu vadīs Guntis Skrastiņš.

“Kamēr cilvēkus šis mūzikas žanrs interesēs, tikmēr festivāls notiks. Madonas pusē tie ir iecienīti un gaidīti svētki! Vienreiz gadā mūzikas svētki visai ģimenei,” smaidot teic pasākuma organizators Jānis Kļaviņš. Šogad ģimenes būs ne tikai starp skatītājiem, bet arī uz skatuves. “Pirmo reizi Madonā uzstāsies māsas Legzdiņas un Tihovsku ģimene, arī “Dricānu dominanti” var pieskaitīt pie dziedošajām ģimenēm, jo tās sirds un dvēsele ir Andris Eriņš,” teic Jānis un atklāj vēl pāris šī gada jaunumus: “Arī Edgars Pujāts pirmo reizi būs šajā festivālā. Lepojamies arī ar tiem māksliniekiem, kuri gadu no gada brauc pie mums, kā grupa “Tērvete”, pēc gada pārtraukuma atgriezusies grupa “Galaktika”. Liels prieks par estrādes leģendas Žorža Siksnas viesošanos festivālā. Protams, festivālā uzstāsies arī šī gada neapstrīdamais aptauju līderis Dzintars Čīča.”

“Ja nemaldos, tad Madonas festivālā tiešām esam kopš pirmās reizes, un ik pa laikam “Tērvete” uzspēlē nakts ballē. Arī šogad. Lai gan īstenībā balle jau parasti sākas koncerta laikā, jo cilvēki izmanto iespēju padejot pie “dzīvās” mūzikas, ko izpilda mīļotie mākslinieki, ar kuriem ikdienas kontakts parasti ir ar radio, televīzijas vai interneta starpniecību. Uz Madonu vienmēr ir prieks braukt, jo šeit tā īpaši var sajust, ka esi gaidīts! Arī festivāla organizētāji vienmēr ir padomājuši, lai mākslinieki justos komfortabli! Te vienmēr ir ļoti daudz cilvēku, un gandrīz regulāri publikas vidū pamanu arī tērvetniekus! Ir patīkama sajūta, ka, uz skatuves uzkāpjot, pretī raugās ļoti daudz pazīstamu, smaidīgu seju. Jau pirms dziedāšanas mēs esam uz viena viļņa! Madona ir īpaši draudzīga faniem, kuriem nav problēmu satikties, parunāties, nofotografēties ar mūziķiem.

Man personīgi Madona ir īpaša arī ar to, ka te dzīvo radi, ar kuriem vienmēr prieks satikties! Tā ir sagadījies, ka “Tērvetei” un “Dobeles zemessargiem” Madonas festivāls saistās ar dažādiem smieklīgiem piedzīvojumiem un kurioziem, bet par to citu reizi,” nosmej Artūrs Reiniks. Viņš atklāj, ka abi kolektīvi īpaši šim festivālam domā par repertuāru. “Katru gadu abi kolektīvi uz Madonu ved jaunas dziesmas. Mēs nekad neatkārtojamies. Kā vienmēr “Tērvetes” stiprā puse būs mīlas lirika, savukārt “Dobeles zemessargu” dziesmas ar jestri tautisku piesitienu. Dziesmas ir izskanējušas “Latvijas Radio 2″, bet nu klausītājiem būs iespēja tās redzēt un dzirdēt dzīvajā,” smaidot teic Arturs.

Nenoliedzami, ka šajā vasarā koncertos klausītāji vēlas dzirdēt Dzintaru Čīču. “Es uzstājos pirmajā festivālā “Zelta šlāgeris” 2011. gadā. Toreiz ar Kasparu Antesu pirmatskaņojām savu pirmo dueta dziesmu “Atkal kopā”, un ar to arī sākās mūsu kopīgais ceļš mūzikā. Tāpēc šis festivāls man ir īpašs. Pamanīju, ka Madonas novadā man ir bijuši ļoti maz koncertu, tāpēc vien būšu priecīgs redzēt madoniešus,” atklāj Dzintars un ieskicē savu repertuāru: “Manā izpildījumā skanēs jaunākā Kaspara Antesa dziesma “Dzīve kā seriālā” no jaunās programmas. Šo dziesmu gan vēl neesam izdevuši, bet šovasar to “notestēju” koncertos. Tā ir vecā labā estrādes metode – vispirms pārbaudīt, kā dziesma patīk reāliem klausītājiem un tikai tad to ierakstīt. Jūtu, ka arī šī dziesma uzrunā klausītājus, tāpēc drīzumā gaidiet to radio. Vēl Madonā izpildīšu pāris savus līdzšinējos hitus, tostarp bērnības grāvēju “Tu esi vasarā”.”

Vasaras sākumā grupa “Mākoņstūmēji” izdeva jauno albumu, tāpēc grupas līderis Māris Aizpurietis neslēpj, ka šobrīd grupas aktualitāte Nr.1 ir jaunais albums, un festivālā klausītājiem būs iespēja dzirdēt jaunāko grupas veikumu dzīvajā. “Madonā esam jau bijuši – tiesa gan pirms diviem gadiem. Atminoties šo pasākumu, sajūtas ir divējādas – pasākums un publika bija ļoti forša, bet uzstāties bija grūti… Madonā skatuve atrodas tā, ka rietošā saule spīd tieši virsū muzikantiem, un, tā kā vasaras saule mēdz pamatīgi karsēt, tad viss grims, kas bija uz pieres, ar sviedriem satecēja acīs. Ar asarainām acīm mēģinājām saskatīt klausītājus un turpināt smaidīt, bet… kā jau iepriekš teicu… bija grūti,” smaidot atklāj Māris. Grūtības nav nobiedējušas māksliniekus, un viņi ar prieku dodas uz festivālu. “Dalība festivālā ir pasākumu organizatoru atzinība māksliniekam, ka viņi tiek novērtēti un atzīti par labiem. Ja arī kāds varbūt nepiekritīs, bet, manuprāt, ikviens mākslinieks vēlas saņemt atzinību par padarīto darbu – tā ir tā atgriezeniskā enerģija, ko mākslinieks saņem pretim, dodot savu garadarbu, paša patērēto enerģiju. Protams, festivāli vienmēr ir arī lieliska iespēja satikt citus māksliniekus un paziņas, jo ikdienā jau viens otru nemaz nesatiekam. Vienīgās satikšanās mēdz būt benzīntankos, pa ceļam uz vai no pasākumiem, un tad jau arī nevar paspēt aprunāties,” nosaka Māris.

Jā, tieši saulainu laiku sola pasākuma organizators Jānis. “Laipni gaidīti Madonā! Arī šogad, kā vienmēr, spīdēs saule. Vēlos, lai ģimenes dodas uz šo pasākumu, tāpēc neatklāšu visus pārsteigumus, bet varu atklāt, ka šogad nakts ballē spēlēs “Tranzīts”. Tā ir grupa, kas spēj iekustināt visus jau daudzu gadu garumā,” smaidot teic Jānis.

 

Varbūt noder!

30.VII 18.00 Madonas estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, Madonas kinoteātra “Vidzeme” kasē.

Cena: iepriekšpārdošanā EUR 5; pasākuma dienā EUR 10. Bērniem līdz 8 gadu vecumam,1. un 2. grupas invalīdiem ar kustību traucējumiem, uzrādot invalīda apliecību, ieeja bez maksas!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+