×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

“SC” nostāja valsts 
valodas lietā liek spriest, ka 
partijā iespējama kursa maiņa

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušās nedēļas nogalē “Saskaņas centra” frakcijas vadītājs Saeimā Jānis Urbanovičs pateicis, ka arī viņš ies uz izprovocēto referendumu un balsos par labu tai pusei, kura Latvijā par valsts valodu vēlas ieviest krievu valodu.

 

Urbanoviča k-gs solidarizēšoties ar saviem vēlētājiem. Varam teikt, ka solidarizējas ar Lindermanu, Osipovu un Gapoņenko. Jau agrāk Urbanovičs atzinīgi izteicās par Lindermanu, taču līdz šim frakcijas vadītāju apsteidza “Saskaņas centra” deputāts Nikolajs Kabanovs, un, protams, Nils Ušakovs.

Tas, kā “Saskaņas centra” spice demonstratīvi nostājusies augstākā mērā politiskajā valsts valodas lietā, latviešos nevar palikt bez uzmanības un atbildes. Kā gan latvietis var palikt vienaldzīgs uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas augstās tiesneses I. Ziemeles precīzi noformulēto jautājumu: vai ļausim izbeigt Latvijas valsti?

 

“Saskaņas centra” nostāju labi parāda arī šīs partijas aizstāvošā attieksme pret N. Kabanova smieklīgo “sodīšanu” par Saeimas deputāta solījuma nepildīšanu. Gluži kā pazīstamajā Krilova fabulā, kur līdaku sodīja ar noslīcināšanu upē.

 

N. Kabanova izvirzīšanās partijas populārāko darboņu galotnē nav vis nejauša pēc viņa gadiem ilgās politiskā rakstnieka karjeras krievu medijos, bet šī karjera iezīmējusies ar nepārprotamu virzienu. Jau pirms vairākiem gadiem N. Kabanova politisko stāju raksturoja fil. doktors Deniss Hanovs, patlaban Stradiņa universitātes profesors. D. Hanovs N. Kabanova uzvedību nosauca par galēja krievu šovinista pozīciju. “Saskaņas centrs” nekad, nekad nav norobežojies no sava deputāta “īpatnībām”. Ap to laiku, kad D. Hanovs izdarīja savu secinājumu par Kabanova k-ga šovinismu, šis vīrs savā laikrakstā vēstīja, ka ikviens normāls krievs zinot, ka viņa “saknes ir Impērijā no Varšavas līdz Vladivostokai un no Helsingforsas līdz Kuškai”. “Saprotams,” toreiz prātīgi piebilda N. Kabanovs, “patlaban mēs nerunājam par teritoriālu reintegrāciju – nav tas laiks.” Varbūt tas laiks pienāk?

Acīmredzot “Saskaņas centra” izvēle provokatoriskā pasākuma gaisotnē diez vai paliks bez pārmaiņām pašā “SC” iekšpusē. Lai nebūtu кабановщина, vai ne?
.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+