×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Seile: Politiķi nespēj vienoties par jauno pedagogu atalgojuma modeli (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Politiķi nespēj vienoties par jauno pedagogu atalgojuma modeli, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viņa norādīja, ka problēma šā modeļa izstrādē ir nevis naudas trūkums, bet gan nespēja panākt politisku vienošanos. Ministre aicināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību nemaldināt sabiedrību, stāstot, ka ir problēmas ar pedagogu algu aprēķiniem. Viņa uzsvēra, ka jauno pedagogu atalgojuma modeli nav plānots pieņemt bez saskaņošanas ar sociālajiem partneriem.

Piemēram, joprojām nav skaidrības, kam jāmaksā algas pirmsskolas mācību iestāžu pedagogiem – šobrīd to dara pašvaldības. Seile uzsvēra, ka gadījumā,ja šo pedagogu darba apmaksu pārņemtu valsts, tas ietekmētu nodokļu politiku.

Seile arī atzina, ka gadījumā, ja Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdība pastāvēs vien tuvākās pāris nedēļas, tā nepaspēs pieņemt jauno pedagogu atalgojuma modeli.

Ministre norādīja, ka politiķi atzīst nepieciešamību palielināt izglītības kvalitāti Latvijā, bet atšķiras viedokļi par to, kā šim mērķis sasniedzams.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka pedagogu atalgojums jaunajā modelī tiek rēķināts par 36 darba stundām nedēļā. Tās ietver visus pedagoga veicamos darbus mācību procesā – vidēji 24 mācību stundas, to sagatavošana, darbu labošana, konsultācijas, darbs ar vecākiem, darbs skolas attīstībā.

Skolotāju atalgojums ir atkarīgs no skolēnu skaita klasē un tiek noteikts robežās no 760 līdz 1000 eiro mēnesī par vienu amata vienību. Jaunais modelis paredz lielāku atbalstu skolēniem, lai nodrošinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu un samazinātu nevienlīdzību pilsētu un lauku skolēnu mācību sasniegumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ................... Atbildēt

  vecā psrs sistēma sabrūk visur,arī krievijā, kur ir nafta, mums nav pat tās

 2. STOP!!!! Kāmērt atļaus sektām dvēseles zvejot skolās, tikmēr naf ko maksāt pedagogiem vairāk!!!!!

 3. Skolotāju algas Eiropā Atbildēt

  3 W burti, punkts, failiem.lv/u/68zcbnhn
  Te jūs varat apskatīties un salīdzināt skolotāju algas dažādās Eiropas valstīs.
  Jo zaļāk – jo lielāka mēnešalga, ar sarkanu divas valstis, kurām vienīgajām skolotāju maksimālā alga par slodzi ir zem 500 eiro.
  Uzminiet – kuras tās ir?
  Dati ņemti un apkopoti no lapas, kur katru gadu tiek nosūtīti dati no visām valstīm un tās ir tikai skolotāju, ne skolu administratīvā aparāta (direktoru, vietnieku, metodiķu) algas
  eacea.ec.europa.eu

 4. Tātad nav ņemtas vērā pedagogu prasības streikā – nepalielināt kontaktstundu skaitu, jo slodze ar 21 stundu jau ir liela, bet Seile runā par 24 stundām vidēji, tas nozīmē, ka daļai pedagogu būs jāvada vairāk stundu, līdz ar to neapmaksās pārējos darbus, bez kuriem stundā nevar kvalitatīvi strādāt.

 5. Visstulbākā mnistre Atbildēt

  Nu šitā govju līze jau muld! Un acīs skatoties ne skropstiņa nenodreb! To tukšo muldēšanu jaupapuliene iesāka un joprojām uztur spēkā, šamā jau ir tagad rupors, jo to jau tik prot kā atdarināt tuk;sas skaņas. Likusi mieru pedagogu arodbierābai! Tur beidzot cilvēki, kuri saprot, kas jādara to arī dara, Ja IZM uzstāj tik vien kā uz skolotāju algu, bet nespēj aprēķinus iesniegt, tad nav ko izgudrot, ka politiķi nespēj vienoties! Par ko vienoties?!

 6. kļūme, šobrīd slodzē ir 18 kontakstundas, tātad plānojas 36-24=12 (h) stundu gatavošanai, darbu labošanai, utt., bet šobrīd ir 36-18= 18h tiem pašiem darbiem, ja pieņemam, ka darba nedēļa ir 36h. Fiziskais nedēļas garums, tak, laikam nemainās!

  • Kādas 18 stundas – slodze? Kur tu to rāvi?
   Šobrīd slodze ir 21 kontaktstunda (kad skolotājs klasē strādā ar skolēnu)
   un katrai stundai tiek rēķināts gatavošanās laiks – ap 6 minūtes stundai… (izsmiekls!!!)
   Tieši tikpat uz vienu klasi tiek rēķināts darbu labošanai – ap 6 minūtes! Ja klasē ir 25 skolēni, bet man tiek apmaksātas 6 minūtes – cik darbus es varu izlabot par ko man arī samaksā? pārējos nelabot?

 7. kādēļ mānāt cilvēkus? Šobrīd slodzē ir 21 kontaktstunda un visiem stāsta, ka skolotāju darbs nav kvalitatīvs, bet Jūs mēģināt iestāstīt, ka, palielinot kontaktstundu skaitu uz 24 un līdz ar to samazinot laiku stundu sagatavošanai (-3 stundas), darba kvalitāte paaugstināsies. Jūs taču esat matemātikas speciāliste! Kā varat atļauties tik klaji melot? Turklāt, vai tiešām domājat, ka 36- 24= 12 (h) var kvalitatīvi sagatavot stundas, izlabot darbus, veikt pārrunas, aizpildīt visus prasītos papīrus, u.tml.? Kam Jūs to mēģināt iestāstīt? Vai tiešām domājat, ka esat vienīgā gudrā, bet visi pārējie ir muļķi? Ar steigu atkāpieties!

 8. Ja pati ministrija putrojas un skolotaji nesaprot,tad kada sakara piesauc politikus?

 9. Un pašai ir skaidrs – klausoties TV kaut kā to nekas neapliecināja…? Ja izglītības kuģa kapteinim nav skaidrs, kur braukt – te Helsinki, te Liverpule – pārējie paliek domīgi un piesardzīgi ( kapteinis var steidzīgi kuģi pamest…) un tad…

  • Beidzot pieņemiet lēmumu un rīkojaties – samaziniet pensionāru milzīgo skaitu, noņemiet direktoru n-tos vietniekus, IZM samaziniet NEVAJADZĪGO DARBOŅU skaitu, ticiet man, lietas pašas sāks sakārtoties!
   Vai neredzat, ka vecā “gvarde” NEGRIB UN NEĻAUJ izdarīt jebkādas pārmaiņas?
   Pa vecam vairs nevarat saimniekot, tas skaidrs – ir jārīkojas, nevis 20 gadus jāvārsta mute!!

Draugiem Facebook Twitter Google+