Kultūra
Mūzika

Sēļu muižas dārza svētkos skanēs Anglijas karaļnama mūzika1

Publicitātes foto

14. jūlijā norisināsies Sēļu muižas dārza svētki, kas apmeklētājus priecēs jau trešo gadu un ir kļuvuši par Mazsalacas novada tradīciju, LA.lv uzzināja pašvaldībā. Šogad tajos skanēs Anglijas karaļnama mūzika.

Jau no plkst.11 amatnieku un mājražotāju izstādē – tirdziņā varēs aplūkot amatnieku darinājumus. Plkst. 12 tiks atklāta sadarbībā ar Valmieras muzeju veidotā izstāde “Sprēslenīcas, vārpstiņas, ērkulīši…”, vēsturiskā ekspozīcija “Sēļu muiža un apkārtnes muižas”, gleznotāja Jāņa Kalmītes (1907-1996) gleznas no Valmieras muzeja krājuma, novadnieces, skolotājas Elgas Hedvigas Raitumas izstāde “Bērnības atmiņas”, porcelāna figūriņu kolekcija (Zviedrija) un flokšu izstāde no puķu audzētāju un selekcionāru Rukšānu dārza. Svētkus ieskandinās Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, no plkst. 14:30 izklaides lieliem un maziem: ielu cirka mākslinieki, vizināšanās ar katamarānu muižas dīķī, vides atrakcijas bērniem un galda spēles lieliem un maziem.

Plkst.16 uz Mīlestības saliņas būs romantiska tikšanās ar flokšu bruņinieci Gunu Rukšāni un jaunās grāmatas “Flokši” prezentācija, savukārt jau plkst. 17 Sēļu muižā Valmieras muzeja vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas un mākslinieces Ārijas Pakeres prezentācija par gleznotāju Jāni Kalmīti.

Saistītie raksti

Vakarā plkst. 18 Sēļu muižas estrādē skanēs senās mūzikas ansambļa “Modus Vivendi” koncerts “Anglijas karaļnama mūzika Sēļu muižā”, kurā skanēs tā laikmeta karaļnama angļu komponista un ērģelnieka Henrija Pērsela mūzika.

Visi projektā iekļautie pasākumi ir bezmaksas. Projekts tiek īstenots pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam.

LA.lv