Sibīrijas papagaiļa kaula (b, f) salīdiznājums ar citu putnu kauliem.
Sibīrijas papagaiļa kaula (b, f) salīdiznājums ar citu putnu kauliem.
Foto: The Royal Society

Sibīriju reiz apdzīvojuši papagaiļi. Un vēl runā par globālo sasilšanu… 0

Apsekojot vienu no Baikāla ezera Olhonas salas līčiem paleontologi atraduši papagaiļa kājas fragmentu, kas pierāda, ka pirms 16 – 23 miljoniem gadu šie eksotiskie putni dzīvojuši arī Sibīrijā, vēsta britu zinātniskais žurnāls “Biology Letters”.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Atradums attiecas uz miocēna periodu (23 —5,3 miljoni gadu p. m. ē.), kad uz Zemes sastopamie augi un dzīvnieki jau atbilda mūsdienās sastopamajiem. Papagaiļi šajā laikā dzīvoja plašā Eirāzijas areālā, tajā skaitā Eiropā un, izrādās, arī Sibīrijā. “Kauls ir saglabājies pilnībā un mēs pat varētu pateikt, kādai sugai šis putns piederējis,” portālam “Meduza” sacījis kaula atradējs, Krievijas Zinātņu akadēmijas Peleontoloģijas institūta paleoornitoloģijas kabineta vadītājs Ņikita Zeļenkovs. Zeļenkovs uzskata, ka miocēna periodā papagaiļi bijuši ierasti meža putni no Eiropas līdz Sibīrijai.

Atrastais kaula gabaliņš ir vien dažus milimetrus garš, taču var secināt, ka tas piederējis pundurpapagailim, kas nedaudz lielāks par zvirbuli. Mūsdienās brīvdabā tie dzīvo Austrālijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.