×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. janvāris, 2013
Drukāt

Sikspārņi iekļūst dzīvokļos

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Salīdzinoši īsā laika posmā glābēji divas reizes saņēmuši izsaukumus uz dzīvokļiem, kuros ielidojuši sikspārņi, ko dabas pētnieks izskaidro ar krasajām laikapstākļu maiņām, kuru dēļ tiek traucēta dzīvnieku ziemošana, noskaidroja aģentūra BNS.

25.decembrī Preiļos kādā dzīvoklī ir iekļuvis sikspārņu bars, bet 2.janvārī Rīgā, Mārciema ielas dzīvoklī, iekļuvis viens sikspārnis, aģentūrai BNS apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Sikspārņu pētnieks bioloģijas zinātņu doktors un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Gunārs Pētersons aģentūrai BNS pastāstīja, ka šādi gadījumi notiek regulāri arī ziemā – sikspārņi iekļūst mājās, pagrabos vai dzīvokļos, meklējot siltumu. “Uzskats par to, ka visi Latvijas sugu sikspārņi guļ ziemas miegu, ir mīts. Tie ziemo, taču mostas ik pēc 2–3 nedēļām. Sikspārņu pamošanos var ietekmēt arī straujas temperatūras maiņas vai cilvēki, kas iztraucē to miegu,” sacīja Pētersons. Pētnieks atzina, ka pirmo reizi sastopas ar ziņojumu, ka dzīvoklī ielidojis sikspārņu bars.

Pētersons gadījumos, kad telpās iekļūst sikspārņi, iesaka uzreiz nesaukt VUGD, bet gan pašiem mēģināt sikspārni izlaist ārā pa logu. Latvijā dzīvojošās sikspārņu sugas nav bīstamas, teica biologs un paskaidroja: “Sikspārnis kā jau jebkurš mazs dzīvnieciņš varētu tikai iekost rokā, mēģinot tikt brīvībā. Bet tie nekad nemēdz uzbrukt cilvēkiem un pārtiek tikai no kukaiņiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+