×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Sīrijas senā pilsēta Palmīra krīt “Islāma valsts” rokās

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Sīrijas senā pilsēta Palmīra kritusi teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” rokās, un tā jau ir otrā nopietnā ekstrēmistu uzvara pēdējās nedēļas laikā, jo svētdien džihādisti ieņēma arī Ramādī, Anbāras provinces galvaspilsētu kaimiņos esošajā Irākā.

Sīrijas valdības spēki Palmīru atstāja trešdien pēc civiliedzīvotāju lielākās daļas evakuācijas, un Londonā bāzētā sīriešu cilvēktiesību uzraudzības organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) ziņo, ka “Islāma valsts” kaujinieki pilnībā kontrolē pilsētu.

Islāma ekstrēmistu panākumi izsaukuši satraukumu par Palmīras vēsturisko pieminekļu likteni. Palmīras vecpilsēta ir atzīta par Sīrijas visievērojamāko vēsturisko pieminekļu kompleksu, un UNESCO jau 2013.gadā to iekļāva Pasaules mantojuma apdraudēto pieminekļu sarakstā.

“Islāma valsts” kaujinieki jau iepriekš ir iznīcinājuši nozīmīgus vēsturiskus pieminekļus Irākā, kas krituši to rokās, apgalvojot, ka senās skulptūras esot islāmā aizliegti elki.

Sīrijas senvēstures pieminekļu uzraudzības dienesta vadītājs Māmuns Abdulkarims aicinājis valdības spēkus, starptautisko sabiedrību un mēreno opozīciju apvienot savus spēkus, lai glābtu Palmīru. Viņš norādījis, ka Palmīras muzeja un pieminekļu glābšana ir “visas pasaules cīņa”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+